منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۲
شناسه خبر: 305019
گروه :خبر
13941124000184_PhotoA

روزنامه آمریکایی در گزارشی به نقل از مقامات این کشور درباره «طرح جایگزین» واشنگتن برای سوریه نوشته که در صورت شکست مذاکرات و آتش‌بس، احتمال ارسال تسلیحات ضد هوایی به مخالفان سوری وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه انتشار اخبار مبنی بر کمک‌های آمریکا به مخالفان دولت سوریه طی چند سال گذشته، حالا خبرها حاکی است که واشنگتن درصدد ارسال تسلیحات ضدهوایی به معارضان است.

روزنامه «وال استریت ژورنال» در مطلبی نوشته است که «آمریکا برای تجهیز تسلیحاتی شورشیان سوریه می‌شود و مقامات آمریکایی می‌گویند در صورت فروپاشی آتش‌بس، گروه‌های میانه‌رو احتمالا به تسلیحات ضد هوایی دست پیدا می‌کنند».

این روزنامه آمریکایی گزارش داد: «به گفته مقامات آمریکایی و دیگر مقام‌ها، در صورت فروپاشی شش هفته‌ای کنونی در سوریه، سیا و شرکای منطقه‌ای آن برای تجهیز و دادن تسلیحات قوی‌تر به شورشیان میانه‌رو سوریه که در حال جنگ با رژیم مورد حمایت روسیه هستند، طرح‌هایی ترسیم کرده‌اند».

وال استریت ژورنال خبر داده که طرح‌ها برای ارائه «تسلیحات قوی‌تر به شورشیان» در یک نشست محرمانه روسای سازمان‌های جاسوسی امیکا و شرکای منطقه‌ای آن در خاورمیانه در تاریخ ۲۷ فوریه و پیش از آتش‌بس مورد گفتگو قرار گرفت.

به گفته این مقامات که البته نامی از آنها برده نشده، در صورت فروپاشی آتش‌بس و مذاکرات سوریه، قرار است در صورت موافقت کاخ سفید، سلاح‌های مورد نظر سیا به معارضان سوری اعطا می‌شود.

از سوی دیگر این روزنامه به برنامه محرمانه و مخفیانه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا برای ارسال سلاح و تجهیز تسلیحاتی معارضان سوری از سال ۲۰۱۳ اذعان کرده و نوشته که در سال ۲۰۱۴ هم سیا موشکهای پیشرفته ضد تانک تاو به مخالفان داده و اخیرا نیز سیستمهای راکت انداز چند منظوره «گراد» به آنها داد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود