منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۲۵
شناسه خبر: 366110
گروه :خبر
996514

علمای اهل سنت هرمزگان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی سامرا اظهار کردند: صهیونسیت و استکبار جهانی با انجام عملیات انتحاری سامرا درصدد ایجاد تفرقه بین مسلمانان در جهان اسلام هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علما و سران اهل سنت هرمزگان ضمن محکومیت حادثه تروریستی سامرا،پشت پرده تمامی عملیات های انتحاری را صهیونسیت و استکبار جهانی دانستندو اظهار کردند:حوادث تروریستی ارادت مردم به اهل بیت(ع) را مضاعف می کند

استکبار جهانی پشت پرده عملیات های انتحاری

شیخ محمد صدیق بهجت، امام جمعه اهل سنت بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با بیان اینکه عملیات تروریستی سامرا محکوم است، گفت: پشت پرده گروههای تروریستی و داعش صهیونیست و استکبار جهانی است که با انجام عملیات انتحاری درصدد ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی هستند زیرا چنین عملیات های انتحاری کار یک نفر نیست.

وی افزود:با توجه به اینکه اسلام اجازه نمی دهد خون کسی بخصوص  افرادی که قصد زیارت و سیاحت دارند، ریخته شود بنابراین از همه جهت چنین اقدامات غیراخلاقی و غیر انسانی برای نابودی منابع انسانی مسلمانان محکوم است.

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه اظهار کرد: مسلمانان هیچگاه دستشان به خون کسی آلوده نمی شود و افرادی که دست به عملیات های انتحاری برای نابودی مسلمانان می زنند بطور قطع مسلمان نیستند و این گونه اعمال گناه نابخشودنی و در اسلام ریختن خون مسلمانان حرام است.

بهجت  با بیان اینکه دشمن از اتحاد مسلمانان در هراس است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عملیات های انتحاری به دلیل ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی و ازبین بردن اتحاد ویکپارچگی مسلمانان در منطقه و جهان   است بنابراین مسلمانان مثل همیشه باید هوشیار باشند تا دشمن به هدف خود دست پیدا نکند زیرا دشمنان تی در کشور عراق در پی ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی هستند.

 

مسلمانان جهان از عملیات انتحاری هراس ندارند

شیخ مسعود راهبر، امام جمعه اهل سنت بندر چارک در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی در سامرا گفت: کشورهای غربی و صهیونیست چنین اقدامات غیرانسانی را در جهان رقم می زنند تا بین مسلمانان جهان با هر گونه اعتقادی اختلاف و تفرقه بیندازند در صورتی که در دین مبین اسلام هیچ گونه ارزشی ندارد.

وی ادامه داد: عملیات های انتحاری شنیع و زشت نشات گرفته از تفکراتی است که نمی خواهند بین مسلمان جهان اتحاد و یکپارچگی وجود داشته باشد و سعی می کنند در جهان اسلام تفرقه بیندازند.

امام جمعه اهل سنت بندر چارک اظهار کرد: مسلمان جهان از عملیات انتحاری، بمب گذاری و ریختن خون نمی ترسند زیرا زمانی که قدم در راه خدا می گذارند از ریخته شدن خون خود و شهادت هراسی ندارند و در دین مبین اسلام شهادت هدیه گرانبها و فوض عظیمی است .

رهبر بیان کرد: خداوند از اعمال شنیع و غیر انسانی گروههای تروریستی و پشت پرده آنها آگاه است و قطعا نتیجه چنین اعمال غیرانسانی به خودشان باز می گردد.

وی افزود: چنین اقدامات غیرانسانی که بارها در منطقه و در راهپیمایی های عظیم و نماز جمعه و… صورت می گیرد بیشتر سعی دارند به اختلافات داخلی دامن بزنند  اما غافل از اینکه مسلمان هوشیار هستند و با عزمی راسخ از اینگونه اقدامات ترسی ندارند.

امام جمعه اهل سنت بندر چارک بیان کرد: دشمنان با ایجاد اختلاف و تفرقه بین شیعه و سنی سعی می کنند از این اختلاف بهره ببرند همانگونه که با اختلاف در کشورهای عراق، یمن، افغانستان و…. بهره برده اند در صورتی که مسلمانان با هوشیاری در مقابل اقدامات زشت دشمنان با عزمی راسخ ایستادگی می کنند.

حوادث تروریستی ارادت مردم به اهل بیت(ع) را مضاعف می کند

سید محمد یوسف حسینی نژا، عالم اهل سنت بستک با اشاره به این حمله تروریستی که در سامرا منجر به شهید شدن یکصد نفر از هموطنان و مسلمان شده است، گفت: هدف اصلی شان تروریست ها ایجاد تفرقه و نا امنی در جامعه اسلامی است که از همه علما و دانشمندان خواستاریم که این حرکت تروریست ها را محکوم بدانند.

وی افزود: پشت پرده این جنایت را حامیان تروریستان و صهیونیست ها  هستند که می خواهند  وحشت را در بین زائران مسلمان بیاندازند.

حسینی نژاد خاطرنشان کرد: دشمنان این را بدانند با این حملات مکرر خود نمی توانند شور و اشتیاق  امت اسلامی را از بین ببرند بلکه این برنامه هاشان انگیزه شان را چند برابر می کند.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 

 

 

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است