منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱
شناسه خبر: 370971
گروه :خبر
20151230_125510

جهادگر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: دولت باید در زمینه خرید تجهیزات و صادرات محصولات کارآفرینان را یاری کند تا بتوانند نقش موثری در زمینه تولید و صادرات محصولات خود داشته باشند.

سید مظفرالدین صمدی، کارآفرین مینابی در عرصه پرورش میگو در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به آغازه فعالیت خود در زمینه پرورش میگو گفت: از سال 1393 فعالیت زیربنایی و  تاسیسات را آغاز و در سال 1394  از آن بهره برداری نموده ام  در حال حاضر در یک قطعه زمین به مساحت بیست هکتار مشغول پرورش میگو هستم.

 

وی افزود: علاقه به فعالیت های تولیدی و کسب درآمد از انگیزه های ورودم به فعالیت پرورش میگو بود و از آنجایی که در یک منطقه دریایی زندگی می کنم دریا نقش مهمی در راستای پرورش میگو و توسعه آن دارد.

 

جهادگر اقتصاد مقاومتی با اشاره به فراهم کردن زمینه اشتغالزایی برای 6 نفر در سال گذشته اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال زمینه اشتغالزایی برای دو نفر دیگر نیز فراهم شد و در حال حاضر هشت نفر در این عرصه  کاری مشغول به فعالیت هستند اما اگر ازابزار و تجهیزات مدرن در پروش میگو استفاده شود از تعداد نیروی انسانی کاسته می شود.

 

صمدی تصریح کرد: پرورش میگو یک صنعت پیشرفته در استان هرمزگان است که می تواند زمینه اشتغالزایی برای تعداد بیشتری از افراد جامعه در بخش های مختلف را بوجود بیاورد.

 

وی با اشاره به وجود مشکلات در بخش صنعت  تجهیرات و امکانات پرورش میگو افزود: دولت باید در زمینه خرید تجهیزات و صادرات محصولات کارآفرینان را یاری کند تا بتوانند نقش موثری در زمینه تولید و صادرات محصولات خود داشته باشند زیرا تولید خوب مستلزم صرف هزینه است و دولت با کمک های ویژه ای می تواند یاری گر فعالان عرصه اقتصادی باشد.

 

فعال عرصه اقتاد مقاومتی با بیان اینکه اینکه هزینه ها تاثیر بسزایی در کیفیت محصول دارد، بیان کرد: زمانی که در تولید محصولات هزینه های صرف شده کمتر باشد قاعدتا محصولاتی با کیفیتی بالاتر تولید و در بازار عرضه می شود.

 

صمدی تاکید کرد: استفاده از امکانات و تجهیرات مناسب در سیستم های هواده و غذایی نقش مهمی در صنعت پرورش میگو ایفا می کنند.

 

وی افزود: بیشترین محصولات پرورش میگو به کشورهایی همچون چین و لبنان صادر می شود اگر محصولات مرغوب و با کیفیت بالاتری تولید شوند به یقین می توان گفت  صادرات آن محصولات چندین برابر می شود.

 

 

جهادگر اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه اشتغالزایی و کارآفرینی در هر شغل و عرصه ای نیازمند سرمایه است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مکرر تاکید می شود جوانان باید در راستای خوداشتغالی گام بردارند اما با نبود سرمایه هیچ یک از جوانان توان تاسیس کاری نخواهند داشت و این سرمایه ها  فقط از طرف دولت باید برنامه ریزی شود.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت