منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۲
شناسه خبر: 337458
گروه :خبر
13940202000117_PhotoA

در پی اعلام رسمی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود درباره رشد اقتصادی منطقه یورو طی سال 2017 میلادی را کاهش داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، صندوق بین‌المللی پول دیروز جمعه چشم‌انداز رشد اقتصادی منطقه یورو در سال 2017 میلادی پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را از 1.6 درصد به 1.4 درصد کاهش داد.

 صندوق بین‌المللی پول طی گزارش سالانه خود اعلام کرد: رشد اقتصادی منطقه یورو در سال 2017 به دلیل تأثیر منفی همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا کاهش خواهد یافت.

صندوق بین المللی پول در بررسی سالانه خود، رشد اقتصادی منطقه یورو را 1.4 درصد پیش‌بینی کرد که نسبت به پیش بینی رشد 1.6 درصدی طی 12 آوریل گذشته 0.2 درصد کاهش نشان می‌دهد.

این نهاد مالی بین‌المللی همچنین طی گزارش خود پیامدهای همه‌پرسی استقلال بریتانیا، بحران پناهجویان و نگرانی‌ها از تهدیدهای تروریستی احتمالی را از عوامل مؤثر بر کاهش چشم‌انداز رشد اقتصادی منطقه یورو برشمرد و تضعیف نظام بانکی و مالی برخی کشورهای اروپایی را نیز در این کاهش رشد دخیل دانست.

همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ سوم تیر برگزار شد و در پایان شمارش آراء، مشخص شد که 52% رأی دهندگان به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا رأی داده‌اند. بسیاری از کارشناسان این رأی تاریخی را آغازی بر یک دومینو دانسته‌اند که می‌تواند حیات اتحادیه اروپا و حتی بریتانیای متحد را به چالش بکشد.

به اعتقاد کارشناسان، برگزیت اثرات کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت بر بریتانیا، اتحادیه اروپا و کل جهان خواهد گذاشت به گونه‌ای که در کوتاه مدت منجر به تزریق شوک‌های روانی و قیمتی به بازار خواهد شد و در میان مدت می‌تواند واکنش دولت‌ها و مردم کشورهای دیگر را برانگیزد و آنها نیز خواهان همه‌پرسی برای خروج از اتحادیه اروپا بشوند که در اینصورت واحد پول مشترک اتحادیه اروپا تأثیر خواهد گرفت و این امر می‌تواند ماهیت یورو را تغییر داده و کاهش سرمایه‌گذاری در این منطقه را به دنبال داشته باشد که حاصلی جز رکود نخواهد داشت.

صندوق بین‌المللی پول در تازه‌ترین گزارش خودش پیش‌بینی رشد اقتصادی جهان را از 3/4 درصد به 3/2 درصد کاهش داده و علت این اُفت را خرج بریتانیا از اتحادیه اروپا و تردید در سرمایه‌گذاری کلان در این منطقه دانسته‌است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند