منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۰
شناسه خبر: 248744
گروه :خبر
13921030000618_PhotoA

رئیس صندوق بین‌المللی پول یوان را جزء ارزهای ذخیره‌ای جهان معرفی کرد که با این اقدام سلطه دلار بر ارزهای جهانی کمرنگ شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روز گذشته کریستین لاگارد رئیس صندوق بین‌المللی پول با اضافه شدن یوان چین به سبد ارزهای ذخیره جهانی موافقت کرد. این تصمیم که گام دیگری برای ظهور اقتصاد جهانی چین است بعد از آن انجام شد که بر اساس ارزیابی صندوق بین‌المللی پول مبادلات کشورهای آسیایی قابل توجه بوده و یوان چین نقش مهمی در این باره ایفا کرده است.

در بیانیه صندوق بین‌الملل پول لاگارد اشاره کرد که نفوذ و دربرگیری یوان چین نشانه واضحی از اصلاحات اقتصادی در چین است.

لاگارد گفت: تداوم و تعمیق این گونه تلاش‌ها می‌تواند موجب تقویت سیستم مالی و اقتصادی بین‌المللی و نیز موجب تقویت رشد اقتصادی چین و رشد اقتصاد جهانی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، لاگارد و آمریکا نفوذ خود را در سبد ارزهای ذخیره جهانی انجام داده بودند. با این اقدام صندوق بین‌المللی پول یوان به سبدهای ارزی ذخیره جهانی می‌پیوندد که 11 درصد این سبد را مبادلات ارزی این سبد را تشکیل می‌دهد.

صندوق بین‌المللی پول گفت: تأثیر یوان باعث خواهد شد که صندوق ارزهای ذخیره جهانی متنوع و به عنوان ارز قابل قبول جامعه بین‌المللی باشد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که برای وارد شدن یوان به این فهرست، دولت چین باید در خصوص بازارهای مالی خود و کنترل بهای یوان شفاف‌تر عمل کند.

در حال حاضر دلارهای آمریکا، استرالیا و کانادا، پوند بریتانیا، یورو، ین ژاپن و فرانک سوئیس فهرست ارزهای ذخیره را تشکیل می‌دهند که در معاملات بین‌المللی استفاده می‌شود.

ذخیره ارزی بانک‌های مرکزی دولت‌ها را ارزهای این فهرست تشکیل می‌دهند.

چین به عنوان بزرگترین صادرکننده جهان در بسیاری از معاملات بین‌المللی خود مجبور بود، بهای کالای صادراتی خود را به یکی از این ارزها دریافت و سپس تبدیل به یوان کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان