منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۱۱
شناسه خبر: 192579
گروه :خبر
IMG-20150609-WA0026

با توجه به بالا بودن هزینه اشتغال در بخش های اقتصادی ، توسعه و سرمایه گذاری روی صنایع دستی یکی از راه های کم هزینه و مناسب برای ایجاد اشتغال می باشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ؛ماشاالله خنجی، سرپرست اداره میراث فرهنگی بستک با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال ورفع بیکاری گفت: بایدبا توجه به مزیت های نسبی و فرهنگ بومی دربخش های روستایی هر منطقه صنایع دستی با قابلیت ها و خصوصیات ویژه خود از جلمه استفاده از مواد اولیه داخلی ارزان و فناوری ساده وعدم نیاز به سرمایه گذاری زیاد و امکان ایجاد و توسعه در مناطق روستایی به ویژه در داخل محل سکونت روستاییان می تواند نقش مهمی در مبارزه با بیکاری داشته باشد و مهمتر ین منبع کار به خصوص برای روستاییان و زنان روستایی محسوب گردد .

وی افزود : صنایع دستی جنبه های زیادی به عنوان محرک اقتصادی دارد و با اشتغال در خارج از فصل برای اعضای جوامع کشاورزی این امکان را فراهم می کند تا در آمد خود را تکمیل کنند.

خنجی تصریح کرد: صنایع دستی اشتغال و فرصت های در آمدی مورد نیاز زیادی رابرای افرادی که به طور سنتی از اقتصاد محلی محرومند مانند زنان ، جوانان ، کارگران غیر ماهر افراد معلول و سالمند فراهم می کنند.

وی عنوان کرد: توسعه بخش صنایع دستی هم چنین می تواند به کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها کمک  کند که بسیاری از شهرها را با ازدحام بیش از حد جمعیت مواجه کرده است که به موجب آن مشکلات اجتماعی در شهرها گسترش پیدا کرده است .
سرپرست اداره میراث فرهنگی بستک خاطرنشان کرد : معمولا سود آوری بخش صنایع دستی با توسعه ی صنعت گردشگری رابطه ی تنگا تنگ و مستقیم دارد ودر بسیاری موارد این دوبخش مکمل هم در توسعه ی اقتصادی جهانی هستند  مثلا هرچه صنعت گردشگری به  رشد قابل توجهی برسد بی تردید در آمد حاصل از فروش محصولات صنایع دستی به همان نسبت رشد خوبی خواهد داشت .

IMG-20150609-WA0014 IMG-20150609-WA0017 IMG-20150609-WA0018

 

 

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان