منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
شناسه خبر: 192638
گروه :خبر
images

کارشناس جغرافیای روستایی گفت:با استفاده از شیوه های نوین و اطلاع رسانی به جوانان می توان تولید و بازاریابی صنایع دستی را گسترش دهیم.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،نرگس غلامپور، استاد دانشگاه هرمزگان و کارشناس جغرافیای روستایی در گفتگو با ندای ساحل با بیان اینکه صنایع دستی صنایعی هستند که خانگی و بدون نیاز به تکنولوژی و متکی به تخصص های بومی و محلی تولید می شوند، گفت:مهم ترین ویژگی صنایع دستی این است که این صنعت به صورت بینش ، ذوق ، اندیشه و فرهنگ با فرهنگ آمیخته است و  می تواند هنر صنعت به ما نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه کشور ما از لحاظ صنایع دستی کشوری غنی و توانا است و در سطح جهانی نیز امکان عرضه آن را دارد، اظهار کرد:در استان هرمزگان سالانه گردشگران زیادی را در استان در فصول مختلف و به ویژه در نوروز وارد می شوند که هیچگونه آشنایی با صنایع دستی ما ندارند و تا کنون نتوانسته ایم  این ظرفیت بالقوه  استان که توانسته اند از آن استفاده کنند.

غلام پور افزود: بازار یابی و استفاده از شیوه های نوین برای تولید محصولات وضعیت صنایع دستی را بهبود می بخشد  و تعامل با بومیان  و افرادی که درشهر های دیگر از آن استفاده می کنند می تواند بخشی از بومی استان را انتقال دهند.

وی تصریح کرد: با ایجاد فضاهای مناسب غیر بومی با استان های دیگر می توان صنایع هنری استان را معرفی کرد.

کارشناس جغرافیای روستایی با اشاره به مهاجر پذیر بودن استان گفت:متاسفانه صنایع دستی در استان ما مغفول مانده  و باعث شده که حتی عده ای صنایع دستی را کنار بگذارند و از لوازم جدید استفاده کنند.

وی با  تاکیدبر اینکه باید با اطلاع رسانی به جوانان را با صنایع دستی آشنا کنیم ،اظهار کرد:یکی از دلایل فراوانی محصولات مدرن در جامعه تنوع و زیبایی است لذا باید صنایع دستی را به صورت جذاب و دیدنی رایج کنیم که جوانان ما را به سمت خود سوق دهند.

 
غلامپور خاطر نشان کرد:صنایع دستی به دلیل  تولید اقتصادی  با ایجاد ارزش افزوده و اشتغال در زمینه اقتصاد مقاومتی می تواند موفق عمل کند لذا با ایجاد کارگاه های تولید صنایع ، کارگاه های آموزشی و سازمان های فنی حرفه ای می توان در این زمینه موفق عمل کرد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است