منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۷
شناسه خبر: 346989
گروه :خبر
giah-daroie

جوان هرمزگانی فعال درعرصه اقتصاد مقاومتی در استان هرمزگان با اشاره به جای خالی صنایع تبدیلی گیاهان دارویی در استان گفت:توسعه فعالیت های اقتصادی نیازمند ارائه تسهیلات بیشتر و حمایت از فعالان و تولیدکنندگان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اقتصاد مقاومتی مفهومی است که درپی مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی مطرح می شود، که قطعا باور ومشارکت همگانی واعمال مدیریت های عقلایی ومدبرانه، پیش شرط و الزام چنین موضوعی است. اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است.

جهاد اقتصادی به معنای شروع حرکتی موثر برای ساختن بنیان آینده ایست که امروز برای هر ایرانی یک آغازاست، شروع زندگی در شرایطی بهتر و ایده آل. اقتصاد مقاومتی نتیجه و ثمره اقتصادی است که با تکیه برحرکت های جهادی و فداکارانه در برابر احتکار و انحصار قد علم می کند و با تورم و گرانی مقابله می کند تا مردم به آسایش نسبی در زندگی برسند.

اشتغال در کشور امنیت عمومی را به دنبال خواهد داشت که می تواند مشکلات فرهنگی را نیز مرتفع کند،بنابراین ایجاد فرصت های شغلی امری ضروری تلقی می گردد لذا در شرایط کنونی افزایش فرصت های شغلی، یکی از الزامات و اقدامات مهم  محسوب می شود چرا که در راستای دستیابی به اقتصاد مقاومتی، نیازمند نیروی کار بیشتر در کشور هستیم.

استان هرمزگان با شرایط ویژه آب و هوایی و منحصر به فردش محیط مناسبی برای رویش انواع گیاهان دارویی است و این استان به واسطه آب وهوایش گیاهان دارویی متنوعی رشد می کند.

آویشن، مور تلخخ، مور خوش، خاکشیر ، شربتی، انغوزه، بادام کوهی، بومادران، زیره وغیره از جمله گیاهان دارویی است که نقاط مختلف استان می روید و زمینه مناسبی برای رونق صنعت گیاهان دارویی در هرمزگان است.

یاسر صادقی، جوان هرمزگانی فعال درعرصه اقتصاد مقاومتی است که در زمینه تهیه و بسته بندی گیاهان دارویی در شهرستان بندرخمیر فعالیت دارد،وی در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به تهیه گیاهان دارویی در استان گفت: برخی از گونه های دارویی در شهرستان مانند حاجی آباد، رودان، میناب و بندرعباس بیشترین میزان رویش گیاه دارویی را دارد.

وی با اشاره به اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی و با توجه به نیاز شهرستان وارد عرصه اقتصادی شده است،اظهار کرد:امروزه اکثر مردم به خواص گیاهان دارویی پی برده اند و نیاز به گیاهان دارویی در استان احساس می شد لذا با انگیزه رفع نیاز مردم و درآمدزایی وارد عرصه تولید شدم.

صادقی افزود: با آورده  15 میلیونی و وام اقتصاد مقاومتی 20میلیونی فعالیت خود را در زمینه بسته بندی گیاهان دارویی آغاز کردم و هم اکنون زمینه اشتغال برای سه نفر را فراهم نموده ام.

وی با بیان اینکه در استان هرمزگان جای صنایع تبدیلی گیاهان دارویی خالی است، تاکید کرد: به دلیل کمبود منابع مالی امکان تهیه دستگاههای پیشرفته بسته بندی را نداشتم تا به صورت حرفه ای در زمینه بسته بندی در استان فعالیت کنم لذا توسعه کار نیازمند ارائه تسهیلات بیشتر و حمایت از فعالان اقتصادی است.

جوان هرمزگانی فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه فعالیت های اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی در اشتغال زایی و تولید داخلی دارد،تصریح کرد: فعالیت در زمینه عرضه گیاهان دارویی در صورت تامین نیاز بازار از مشاغل پردرآمد است چنانچه اگر تسهیلات مناسب به جوانان علاقه مند در این زمینه ارائه شود می توان با استفاده از تجهیزات مدرن استان را به قطب های تولید و عرضه گیاهان دارویی تبدیل کرد و از عرضه فله آن خودداری کرد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است