منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۲
شناسه خبر: 185564
گروه :خبر
ذکر صلوات

یکی از سنت های اصیل و ارزشمند الهی ، صلوات بر پیامبر و آل او ست .صلوات بهترین ذکر برای بر آوردن حاجات ، درمان امراض ورفع گرفتاری هاست

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  سوره یاس ، چه خوب است که همیشه زبان انسان مشغول ذکر صلوات ، باشد . حضرت علی علیه السلام فرمود : دعایی مستجاب است که در اول و آخر آن ، بر محمد و آل او علیه السلام صلوات فرستاده شود .

معنای صلوات : صلوات ، در لغت به معنای دعاست ونماز را به جهت شامل بودن بر دعا ، صلات می گویند . در حال حاضر ، در عرف مردم ، صلوات را بر دو چیز اطلاق می کند : یکی درود ودعایی است خاص که مضمونش استدعای رفعت درجه و ازدیاد قرب حضرت محمد صلی الله علیه واله  است و معنای دوم صلوات نماز است .

بعضی صلوات از سوی حق تعالی را پنج معرفی کرده اند : رحمت ، مغفرت ، ثناء ، تذکیه وکرامت

محاسبه ثواب صلوات

رسول خدا صلی الله علیه واله فرمود: در معراج ، ملکی را دیدم که هزار هزار دست دارد و هر دستی هزار هزار انگشت دارد و هر انگشتی هزار هزار بند دارد . آن ملک گفت : من حساب دانه های قطرات باران را می دانم که چند تا در صحرا و چند دانه در دریا می بارد و تعداد قطرات باران را از ابتدای خلقت تا حال را می دانم ، ولی حسابی است که من از محاسبه آن عاجزم . رسول خدا صلی الله علیه واله فرمود : چیست ؟ عرض کرد : هرگاه جماعتی از امت تو با هم باشند و با هم بر تو صلوات بفرستند ، من از محاسبه ثواب صلوات عاجزم .

استجابت دعا با صلوات

امام صادق علیه السلام فرمود : کسی که حاجتی دارد باید اول ، صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه وآله وسلم بفرستد وبعد از آن ، حاجت خود را بخواهد و در آخر دعا ، دوباره صلوات بفرستد ، زیرا خدا کریم تر از آن است که دو طرف دعا را قبول کند و وسط دعا را قبول نکند و صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه واله مانع های استجابت دعا را برطرف می کند .

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است