منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۱
شناسه خبر: 342766
گروه :خبر
IMG_7884

امام جمعه رودان گفت: صفوف به هم فشرده در نماز جمعه جلوه ای از انقلاب اسلامی است که خداجویان در معیادگاه نماز جمعه، روح ایمان، ایثار و تقوای خودشان را تقویت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور بعد از انقلاب اسلامی، اظهار کرد: این صفوف به هم فشرده در نماز جمعه، یک جلوه ای از انقلاب اسلامی است، و یک روز ویژه ای است که خداجویان در معیادگاه نماز جمعه، روح ایمان، ایثار و تقوای خودشان را تقویت می کنند.

وی افزود: مرحوم امام خمینی(ره) درباره اهمیت نماز جمعه می فرمایند: یکی از مهمترین چیزهایی که در انقلاب اسلامی حاصل شد نماز جمعه است.

تاجزاد با بیان اینکه یک از کارکردهای نماز جمعه ایجاد وحدت و هم دلی است، ادامه داد: امام جمعه موظف است مسائل اخلاقی و اعتقادی را متذکر شود و مسلمانان در کنار هم اخلاق را درست می کنند.

امام جمعه رودان تصریح کرد: روز جمعه، روز تجلی ایمان و مظهر قدرت لایزال الهی است و نماز جمعه حج مساکین و فقرا است.

وی اضافه کرد: از نظر مقام معظم رهبری نماز جمعه، انقلاب اسلامی را از فتنه های عظیم و پیچ های خطرناک عبور داد، در واقع نماز جمعه یک درمان شفابخش بر دلهای متدین است.

حجت الاسلام تاج زاد با بیان اینکه سنگرهای معنوی در مقابل دشمن، ائمه جمعه در سراسر کشور هستند، گفت: جنگ امروز علیه کشور ما، جنگ فرهنگی است و مرز نمی شناسد، و دشمن یک عده را با سیاست فریب می دهد، یک عده را با مسائل جنس و فحشا فریب می دهد، و یک عده از افراد جامعه را با خبرهای کذب نسبت به انقلاب فریب می دهد، در این شرایط باید قرارگاه فرهنگی که همان نمازجمعه است را حفظ کنیم.

امام جمعه رودان با اشاره با اینکه روزجمعه اول ذکر خدا و دوم اجتماع مردم است، اظهار کرد: ذکر خدا با اجتماع باید توأم باشد و جامعه و حکومت اسلامی با مردم کار دارد و مردم باید در صدر این حکومت باشند، واگر این اجتماع فشرده نباشد و میدان خالی باشد در مقابل جبهه دشمن شکست می خوریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم فضیلت نماز جمعه را درک می کردند برای حضور در نماز جمعه جنگ می کردند و آن را از دست نمی دادند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است