منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر: 330531
گروه :خبر
hormoz

تشکیل صف های طولانی،سر و صدا و گله و شکایت از گرما از جمله معضلاتی است که فرد روستا نشین پس از طی کیلومتر ها مسافت از دریافت سبد کالا دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ شمال استان سیستان و بلوچستان به ندرت افراد بالا ی خط فقر یافت می شود و اکثر مردم این مناطق با اندک درآمدی که دارند و یا حتی یارانه نقدی که دریافت می کنند امورات زندگی خود را می گذرانند.

شغل اصلی مردم این منطقه کشاورزی و دامداری می باشد که بیش از 17 سال است پدیده ای به نام خشکسالی آنها را از شغل اصلی دور ساخته و برخی ها را نیز خانه نشین کرده است.
اکثر مردم این مناطق عزم رفتن گرفتند و عده ای که ماندند نتوانستند آنچه مورد نیاز یک خانواده است فراهم سازند و تنها به یارانه ها و سبد کالایی که هر از چند گاهی اعلام می شود امید زندگی دارند .
در این بین با اعلام سبد کالایی که هر ساله از کالاهای آن کاهش می یابد موجی از مردم روستا نشین به مرکز شهرستان هیرمند رجوع می کنند تا سبد کالای خود را دریافت نمایند.
تشکیل صف های طولانی،سر و صدا و گله و شکایت از گرما از جمله معضلاتی است که فرد روستا نشین پس از طی کیلومتر ها مسافت از دریافت سبد کالا دارد شاید هم امروز نصیبشان نشود و روز دیگری باید این مشکلات را تحمل کنند تا به پنج کیلو قند و روغن خود برسند.
در این بین پیرمردی سالخورده را مشاهده نمودیم که  در لابه لای جمعیت از حال رفته است و به گوشه ای در سایه پناه آورده، از همسر او که نگرانی زیادی در چهره اش نمایان بود حالش را جویا شدیم وی گفت: ازدحام جمعیت باعث شد تا پیرمرد از حال برود شاید فشارش افتاده است.

همسر پیرمرد به اطراف مینگریست زیر لب صلوات می گفت مشخص بود که اتفاق نا خوشایندی در راه است با همان حالت نگرانی گفت: به اورژانس هم زنگ زده ایم بنده خداها ماموریت بودند کاش که زودتر برسند تا پیرمرد را به هوش آورند.
از او پرسیدم چه ساعتی از روستا آمده اید که گفت: از ساعت هفت صبح است که در صف سبد کالا منتظر دریافت همین چند قلم کالا هستیم ،ازدحام جمعیت به حدی بود که اگر از صف جدا می ماندیم باید باز فردا به این مکان مراجعه می کردیم.

ماه رمضان بود و نمیخواستم زیاد با حرف هایم درد پیرزن را دو چندان کنم در همین حین بود که صدای آژیر آمبولانس از دور شنیده می شد و پیرزن از جایش برخواست گفت : آمدند خدا را شکر
کمی منتظر ماندم تا از حال پیرمرد جویا شدم ، گویا حدس پیرزن درست بود در بین ازدحام جمعیت فشارش افتاده و از حال رفته بود.
هر چند داستان دعوا ، کتک کاری و مرگ در محل توزیع سبد کالا دارد به داستانی تکراری تبدیل می شود چرا که چندی پیش نیز پیرمرد 60 ساله کرمانشاهی در محل توزیع سبد کالا در گذشت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است