منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱
شناسه خبر: 228493
گروه :خبر
n00195416-b

نویسنده هرمزگانی با اشاره به اینکه مهم ترین دغدغه ی نویسندگان و اهل قلم عدم حمایت مالی و معنوی مسئولان است ،گفت : برای چاپ کتاب دومم 6 میلیون وام نیاز دارم که هیچ نهادی حاضر به همکاری نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، نجم الدین حاجی زاده نویسنده هرمزگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه ازسال 1390 با هدف تهیه سوغاتی آسمانی و ره اوردی نورانی و معنوی وارد عرصه هنری شدم ، اظهار کرد : با این هدف میخواستم همراه مردم باشم تا در زیارت و سفر و در منزل و  چند گاهی به آن مراجعه کنم و آن را ورق بزنم وخود را با آن چشم انداز آسمانی بسنجنم نه برای ناامید شدن بلکه برای الهام گرفتن و به حرکت درآمدن وبه کم راضی نشدن برای اوج گرفتن و به اندازه ظرفیت و طاقت در آسمان فضایل و صفات یاران حقیقی خدا به پرواز درآمدن به سمت این حرفه هنری آمدم.
وی با بیان اینکه اولین اثرم با عنوان «از مرگ چ می دانید»  و با موضوع مرگ؛جنبه های مذهبی؛اسلام و آخرت درسال ۱۳۹۲به زیر چاپ آراسته گشت؛بیان کرد: اثر دومم در دست چاپ می باشد به عنوان«پارادوکس زندگی» که مراحل انتشارچاپ آن تکمیل است و فقط منتظر مجوز و حمایت مسئولین هستم که تا پایان سال به زیر چاپ می رود.
حاجی زاده کتاب را  دروازه ای به سوی گستره دانش و معرفت دانست و افزود : کتاب خوب یکی از بهترین ابزار های کمال بشری است که همه دستاوردهای بشر درسراسر عمرجهان تا آنجا که قابل کتابت بوده است در میان این مجموعه بی نظیر آموزش های آسمانی و درس پیامبران به بشر و دانش ها و شناخت ها است که سعادت بشر بدون آگاهی از آن امکان پذیر نیست.
نویسنده کتاب «از مرگ چ می دانید» اضافه کرد : کسی که با این دنیای زیبا و زندگی بخش و  دنیای کتاب ارتباط ندارد بی شک از مهمترین دستاوردهای انسانی و نیز ازبیشترین معارف بشری و الهی محروم است و ازاین رو اقدام به نویسندگی کردم .
حاجی زاده مهم ترین دغدغه هایی که نویسندگان و اهل قلم در هرمزگان دارند، چنین بیان کرد: عدم حمایت مالی و معنوی مسئولین از نویسندگان؛ نویسندگانی که استان هرمزگان آثاری را خلق نموده اند، به خاطر نداشتن توانایی مالی، از چاپ و نشر آن مانده اند و خیلی از دوستان هستند که برای چاپ آثار خود به ادارات و ارگان های مربوطه مراجعه می کنند، اما به خاطر عدم مساعدت همچنان خاک می خورد و جامعه از آن محروم است.
وی با بیان اینکه وضعیت نویسندگی استان اصلا تعریفی نیست ، بیان داشت : مسئولین هیچ حمایتی از نویسندگان نمی کنند و فقط میگویند بودجه نیست برادرم کتابی با 200 صفحه با موضوع استان هرمزگان بود و تمام مراحل اداری اش انجام دادیم و مجوز چاپ هم گرفتیم  اما به دلیل هزینه زیاد و بی حمایتی مسئولین موفق به چاپ نشد وهیچ نهادی حاضر به همکاری برای چاپ کتابش نکرد.
حاجی زاده ضمن انتقاد از مسئولان و نهادهای فرهنگی خواستار حمایت جدی از نویسندگان و اهل قلم هرمزگان شد و تصریح کرد : مسئولین باید وامی در اختیار مولفان قرار بدهند تا هنرمندان بتوانند اثار هنری شان  چاپ کنند چون هزینه های چاپ سرسام آور است  و بدون حمایت مسئولین امکان پذیر نیست .
نویسنده کتاب «از مرگ چ می دانید»  با اشار به اینکه برای چاپ کتاب اولم بعد از چاپش از ۱۰۰۰جلد فقط ۱۶۰ جلد مونده بود و به انتشارات بدهکار بودم ، خاطر نشان کرد : برای رفع مشکل مالی پیش یکی از مسئولان بزرگ شهر که لباس روحانیت پوشیده بود رفتم و درخواست کردم که ۱۰۰ جلد خریداری کنند که بتوانم هزینه انتشارات بدم تا کتاب دومم چاپ شود و نتها کمک نکردند بلکه گفتند این همه کتاب از شهید مطهری داریم کسی نمیخواند کی میاد کتاب ما بندری ها را بخونه واقعا شرم آور است که همچین حرفی زدند کسانی که در سخنرانی هاشون دقیقا ۳۶۰ درجه برعکس حرف الان شان با لباس روحانیت سخنرانی می کنند.
وی بیان کرد : استان هرمزگان به لحاظ نویسندگی دارای پتانسیل های زیادی است که کمتر فرصت به روز پیدا میکند و فضای فرهنگی استان در تمامی زمینه ها فضایی پویا و فعال و در عین حال مستعد است که امیدوارم این ویژگی ها در آینده به اعلی درجه کمال برسند.
حاجی زاده ابراز کرد:تنها ارگانی که از کتابم حمایت کرد تنها کمیته امداد بود و هپچ یک از مسئولان فرهنگی حمایت نکردند که کمیته امداد 20 درصد از هزینه چاپ کمک کردند و مقدار کمک کردنش مهم نیست اما همین که مسئولان با حمایت به هنرمندان انرژی میدهند و کمک میکنند خودش خیلی ارزش دارد و نه مثل مسئولانی  که دل آدمو سرد می کنند .
نویسنده کتاب «از مرگ چ می دانید» تاکید کرد :کتاب اول خود که مورد استقبال مردم قرار گرفت که برای چاپ کتاب دومم 6 میلیون  وام نیاز دارم که هیچ نهادی حاضر به همکاری نیست.
انتهای پیام/س

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند