منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳
شناسه خبر: 326104
گروه :خبر
13950311000439_PhotoA

تیم ملی والیبال ایران در ششمین مسابقه خود در رقابت‌های انتخابی المپیک برابر لهستان به برتری رسید و المپیکی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تیم ملی والیبال ایران در ششمین مسابقه خود در رقابت‌های انتخابی المپیک از ساعت 11 در سالن متروپلیتن به مصاف لهستان رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر یک و با امتیازهای 25 بر 20، 25 بر 18، 20 بر 25، 34 بر 32 به سود ایران خاتمه پیدا کرد تا طلسم 52 ساله والیبال ایران شکسته شود و شاگردان لوزانو با اقتدار جواز حضور در رقابت‌های المپیک 2016 ریو را کسب کنند.

با توجه به اینکه پیش از این مسابقه صعود لهستانی‌ها به رقابت‌های المپیک قطعی شده بود آنتیگا تصمیم گرفت کمتر از بازیکنان اصلی خود استفاده کند. پیش از این دو تیم ایران و لهستان در مسابقات انتخابی المپیک به مصاف یکدیگر نرفته بودند. لوزانو برای این مسابقه ترکیب معروف، موسوی، محمودی، قائمی، غلامی، عبادی‌پور، ظریف را وارد زمین کرد. با توجه به اینکه لوزانو در سال‌های 2005 تا 2008 در کادر فنی تیم ملی لهستان حضور داشت این مسابقه برایش اهمیتی خاصی داشت.

* ست اول؛ 25 بر 20 به سود ایران

امتیاز اول برای ایران از اشتباه لهستانی‌های در زدن سرویس حاصل شد. لهستانی‌ها که پیش از این صعودشان به المپیک قطعی شده بود در این مسابقه بیشتر از سرویس‌های ریسکی استفاده می‌کردند. لهستانی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند، اما دو تیم در امتیاز 7 به تساوی رسیدند و در ادامه هم شاگردان لوزانو امتیاز 8 را کسب کردند تا تیم‌ها در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران راهی وقت استراحت فنی اول شوند.

بازی پایاپایی پیش رفت و تیم‌ها در امتیاز 11 بر 11 به تساوی رسیدند، اما در ادامه 3 اشتباه از شاگردان آنتیگا نتیجه بازی را 14 بر 11 به سود ایران کرد تا آنتیگا درخواست بازبینی مجدد فیلم کند که البته نظر وی اشتباه بود و بازی با همین نتیجه ماند. در امتیاز 16 بر 12 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

در امتیاز 17 بر 13 تشکری جایگزین موسوی شد و در خط سرویس قرار گرفت. شاگردان لوزانو توپ و میدان را در اختیار گرفته بودند و توانستند نتیجه بازی 20 بر 16 کنند. دفاع کم‌نقص موسوی روی تور اختلاف امتیاز را به 5 رساند، اما لهستانی‌ها دست از تلاش برنداشتند. در امتیاز 22 بر17 به سود ایران مهدوی و میرزاجانپور جایگزین شهرام محمودی و سعید معروف شدند؛ مهدوی در خط سرویس قرار گرفت و میرزاجانپور هم جلوی تور ایستاد. پاس یک دست و تماشایی مهدوی و اسپک سرعتی موسوی نتیجه بازی 23 بر 18 کرد تا شاگردان لوزانو در آستانه پیروزی در ست نخست دیدار با یکی از پرافتخارترین تیم‌های جهان قرار بگیرند. این ست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست دوم؛ 25 بر 18 به سود ایران

ست دوم را هم شاگردان لوزانو بهتر از حریف آغاز کردند. در امتیاز 6 بر 3 به سود ایران آنتیگا احساس خطر کرده و درخواست وقت استراحت فنی کرد تا وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کند. دژیزگا، پاسور لهستان کمتر از پاس‌های سرعتی استفاده می‌کرد و این موضوع موجب شده بود تا مدافعان ایران اکثر توپ‌ها را زخمی کنند تا سایر بازیکنان از توپ‌های برگشتی استفاده کنند. روند رو به رشد ایران ادامه پیدا کرد تا نتیجه بازی 8 بر 5 به سود شاگردان لوزانو شود و تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند.

بازیکنان و کادر فنی ایران توجهی به این موضوع نداشتند که لهستانی‌ها با کدام بازیکنان خود بازی می‌کنند و برای تحقق رویای 52 ساله با جدیت کار می‌کردند. ملی‌پوشان ایران اختلاف خود را با حریف حفظ کردند، این در حالی بود که پاسور لهستانی‌ها از آن پس از حرکات سرعتی‌ هم استفاده می‌کردند. در امتیاز 12 بر 11 لهستانی‌های توانستند اختلاف را به یک برسانند. هر چند که شروع ایران کمی ضعیف بود، اما اشتباهات لهستانی‌ها و عملکرد رو به رشد شاگردان لوزانو موجب شد تا در امتیاز 16 بر 12 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

در امتیاز 19 بر 14 لوزانو بازهم مهدوی و میرزاجانپور را روانه میدان کرد. قائمی پس از زدن سرویس معتقد بود که توپش داخل زمین جای گرفته است و کادر فنی را موجاب کرد تا درخواست بازبینی مجدد کند و ظاهراً نظر وی هم درست بود و خط نگهدار اشتباه کرده بود. به این ترتیب نتیجه بازی 21 بر 15 شد تا آنتیگا درخواست وقت استراحت کند. ملی‌پوشان ایران تا اینجای کار 5 امتیاز سرویس به دست آورده بودند. قائمی پس از وقت استراحت بازهم پشت خط سرویس قرار گرفت و امتیاز 22 را برای ایران به ارمغان آورد. در امتیاز 23 بر 16 تشکری جایگزین موسوی شد تا در زدن سرویس به تیم ایران کمک کند. این ست با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست سوم؛ 25 بر 20 به سود لهستان

امتیاز اول این ست را لهستانی‌ها کسب کردند و بلافاصله با خراب کردن سرویس نتیجه بازی یک بر یک شد. بازی پایاپایی پیش رفت و تیم‌ها در امتیاز 3 مساوی شدند. در این ست رالی‌های تماشایی بین دو تیم رد و بدل می‌شد و تیم‌ها برای کسب هر امتیاز بسیار جنگنده ظاهر می‌شدند. تیم‌ها در امتیاز 6 بازهم برابر شدند، اما میلاد عبادی‌پور با سرویس خوب خود نتیجه بازی 7 بر 6 به سود ایران کرد. در ادامه امتیاز هشتم را شهرام محمودی برای ایران به ارمغان آورد تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند. برخلاف ست‌های گذشته بازی بسیار نزدیک بود، اما امتیاز نهم را عادل غلامی از روی سرویس برای ایران کسب کرد.

برتری ایران چندان دوام نداشت و لهستانی‌ها در امتیاز 11 بازهم بازی را به تساوی کشاندند، اما شاگردان لوزانو با دفاع خوب خود نتیجه بازی را 12 بر 11 به سود خود رقم زدند. تیم ایران دو ست را به سود خود رقم زده و برای تحقق رویای 52 ساله تنها به پیروزی در ست سوم نیاز داشت.  لهستانی‌ها در ست سوم و در سرویس شرایط خوبی داشتند و بارها با استفاده از این فاکتور از ایران پیش افتادند.  در امتیاز 16 بر 15 به سود لهستان تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

دو تیم در امتیاز 18 مساوی بودند و هیچ تیمی حاضر به تسلیم شدن نبود. کورک، ستاره تیم ملی والیبال لهستان هم در این ست وارد زمین شد و این نشان می‌داد که آنتیگا نمی‌خواهد نتیجه را واگذار کرد. با تعویض‌هایی که انتیگا در ترکیب تیم خود ایجاد کرد نتیجه بازی 21 بر 19 به سود لهستان شد تا لوزانو درخواست وقت استراحت فنی کند. در امتیاز 22 بر 19 معروف و محمودی به جای خود بازگشتند، اما در امتیاز 23 بر 19 لوزانو درخواست وقت استراحت فنی کرد. بیستمین امتیاز را شهرام محمودی برای ایران کسب کرد، اما این تلاش‌ها کافی نبود نتیجه این ست با امتیاز 25 بر 20 به سود لهستان خاتمه پیدا کرد.

* ست چهارم؛ 34 بر 32 به سود ایران

در آغاز این ست لوزانو تصمیم گرفت تا زرینی جایگزین قائمی شود. امتیاز اول برای ایران با سرویس عالی عادل غلامی کسب شد و در ادامه دفاع کم نقص حمزه زرینی امتیاز دوم را برای ایران به ارمغان آورد. امتیاز سوم هم با اشتباه کونارسکی برای ایران حاصل شد تا در امتیاز 3 بر صفر آنتیگا درخواست وقت استراحت فنی کند. درخواست بازبینی مجددی که لوزانو گرفت امتیاز چهارم را برای ایران به همراه داشت و نتیجه بازی 4 بر صفر به سود ایران شد. شاگردان لوزانو در این ست برتری محسوسی داشتند و در امتیاز 8 بر 3 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.

خطای سرویس موسوی نتیجه بازی 8 بر 4 کرد و ناکامی زرینی در حمله پایپ اختلاف را به عدد 3 رساند. روند رو به رشد لهستانی‌ها ادامه پیدا کرد تا اینکه در امتیاز 11 بر 9 اختلاف تیم‌ها کمتر شد. اما سرویس حمزه زرینی و پیش از آن حمله کم نقص وی نتیجه بازی 14 بر 11 به سود ایران کرد تا آنتیگا درخواست وقت استراحت فنی کند. لهستانی‌ها تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بازی را به تساوی بکشانند، اما میلاد عبادی‌پور امتیاز شانزدهم را برای ایران کرد و تیم‌ها در امتیاز 16 بر 13 به سود ایران راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.

زمانی که داور مسابقه امتیاز 15 را به لهستان داد، لوزانو درخواست بازبینی مجدد کرد و امتیاز به ایران بازگشت و نتیجه بازی 17 بر 14 به سود ایران شد. بازی در امتیاز 18 به تساوی کشیده شد تا استرس در اردوی ایران حاکم شود. عقاب‌های اروپا به خوبی توانستند به بازی برگردند و نتیجه بازی را 19 بر 18 به سود خود کنند. در امتیاز 19 بر 19 لوزانو بازهم مهدوی و میرزاجانپور را روانه میدان کرد. حمله خوب ملی‌پوشان ایران و خطای حمله از لهستانی‌ها نتیجه بازی 22 بر 20 به سود ایران کرد. این ست با نتیجه 34 بر 32 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

لوزانو از 2005 تا 2008 سرمربی تیم ملی لهستان بود که توانست بزرگترین افتخارات دوران مربیگری ملی خود را با این تیم به دست آورد. لوزانو در سال 2006 لهستان را به مدال نقره قهرمانی جهان رسانید و در المپیک 2005 لهستان با هدایت او به مقام پنجم اکتفا کرد، همچنین دو مقام چهارمی لیگ جهانی از دیگر دست‌آوردهای لهستان در زمان مربیگری او بود.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه خود فردا از ساعت 5:30 به مصاف ونزوئلا خواهد رفت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر