منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷
شناسه خبر: 281517
گروه :خبر
سلطانی فر
 

رئیس سازمان میراث فرهنگی خبرداد:

صدور ویزای سی روزه برای اتباع ۱۹۰ کشور در ۷ مرز هوایی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: اتباع 190 کشور دنیا، در 7 مرز هوایی در فرودگاه های مختلف ویزای سی روزه صادر می کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  به نقل از کیش پرس، مسعود سلطانی فر،رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  با بیان اینکه جاذبه های گردشگری فراوانی در بخش های فرهنگی، طبیعی، تاریخی، مذهبی و گردشگری در ایران وجود دارد به گسترش تعامل با دنیا و افزایش روند رو به رشد گردشگران خارجی اشاره کرد و افزود: در دو سال گذشته رشد ورود گردشگران خارجی به کشور روند افزایشی داشته و با توجه به اینکه در کشورهای خارجی این روند 4 و دو دهم درصد بوده است در ایران از رشد 12 درصدی در این حوزه برخوردار بوده ایم که 3 برابر میانگین دنیا را نشان می دهد.
وی با اظهار امیدواری از اینکه این رشد با برنامه ریزی های مناسب روند 10 تا12 درصدی داشته باشد بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با توجه به چشم انداز افق 1404 از 5 میلیون گردشگر در سال به رشد 20 میلیون گردشگر دست پیدا کنیم و به درآمد سی میلیارد دلار برسیم.
سلطانی فر افزود: در این راستا ما باید اقدامات فوری و ویژه ای انجام دهیم و سرعت تسهیلات صدور ویزا را گسترش دهیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه این افتخار را داریم به دنیا بگوئیم در ایران به میزانی امنیت وجود دارد که ما برای اتباع 190 کشور دنیا در 7 مرز هوایی در فرودگاه های مختلف ویزای فرودگاهی سی روزه با قابلیت تمدید 15روزه صادر می کنیم و ویزای الکترونیک یا e-visa، 6 ماه زودتر از زمان تعیین شده به مرحله اجرا خواهد رسید.
معاون رئیس جمهور همچنین با شاره به اینکه سلسله مذاکراتی با برخی از کشورها برای لغو روادید دو طرفه صورت گرفته است اظهار کرد: پس از سال ها تحریم و محدودیت های ناعادلانه و ظالمانه در صنعت هواپیمایی کشور امروز دوره جدیدی در صنعت هواپیمایی آغاز خواهد شد و با قرار دادهای انجام شده این صنعت در آستانه یک عصر جدید و شکوفا قرار دارد.
وی همچنین از گسترش زمینه های آموزش نیروهای انسانی در بخش گردشگری خبرداد و بیان کرد: هم اکنون در کشور یک هزار و یکصد هتل داریم که 300 هتل آن هتل آپارتمان است و 125 هتل 4 یا 5 ستاره هستند و اکثر قریب به اتفاق گردشگران خارجی نیز متقاضی استفاده از این هتل ها هستند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون هتل های 4 و 5 ستاره عدد 141 هتل رسیده است گفت: ما برای اینکه از 5 میلیون گردشگر در 10 سال آینده به افق چشم انداز 20 میلیون گردشگر دست پیدا کنیم باید هتل های 4 و 5 ستاره خود را تا 400 هتل افزایش دهیم.
اجرای 950 پروژه با حجم سرمایه گذاری 300 هزار میلیارد ریال در بخش های فرهنگی، اقتصادی که می تواند موتور محرکه خروج اقتصاد ایران از رکود باشد هم اکنون در کشور در حال اجراست. سلطانی فر با بیان این خبر افزود: این حجم سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در حال انجام است و ما باید با حمایت های مختلف و اختصاص تسهیلات ارزان قیمت و همچنین برطرف کردن موانع شرایط مناسب را برای سرمایه گذاران ایجاد کنیم.
وی با یادآوری اینکه اولین هتل در سال 1300 در این افتتاح شد و تا سال 92 تنها 125 هتل 4 و 5 ستاره ساخته شده است افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم در یک دوره زمانی 8 ساله بتوانیم معادل این 92 سال به ناوگان هتلی کشور اضافه کنیم تا رونقی در بخش گردشگری و اقتصادی کشور صورت پذیرد.
سلطانی فر با تاکید بر فعالیت های مثبت صورت گرفته در بخش های مختلف جزیره کیش در دو سال و نیم گذشته اظهار کرد: پیش بینی می شود با حجم فعالیت ها انجام شده در سال آینده حضور گردشگران در کیش به مرز 2 میلیون نفر برشد.
وی بسته پیشنهادی گردشگری کشور برای فضای پسا تحریم در دولت را شامل 1500 پروژه با اعتبار سی میلیارد دلار عنوان کرد.
به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور هر ماه تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در بخش های گردشری ایران اظهار تمایل کرده و آماده سرمایه گذاری هستند.
وی تاکید کرد: هر حرکت اقتصادی وعمرانی و سرمایه گذاری که در کشور انجام می شود موجب غرور، عزت و سررای همه ایرانیان خواهد بود و ما امیدواربوده و باور درایم که با لغو تحریم ها و آغاز دوره جدید فعالیت های سیاسی و اقتصادی کشور، دوران بزرگی و عزت ایران و ایرانی استمرار پیدا خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند