منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۷
شناسه خبر: 288969
گروه :خبر
IMG_4166

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه اتباع 190 کشور خارجی در 7 فرودگاه کشور ویزای یک ماهه و قابل تمدید 15 روزه دریافت می کنند از صدور ویزای الکترونیک تا پایان سال میلادی جاری خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، مسعود سلطانی فر  رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در آیین افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر کیش با بیان این خبر ، گفت: یکی از مهمترین بخش های برنامه ششم توسعه، توسعه صنعت گردشگری است به عنوان بخش ویکی از مهمترین برنامه های محوری رئیس جمهور در برنامه انتخاباتی سال 92 و پس از آن توسعه بخش گردشگری به عنوان بخش پیشران و اولویت اول استفاده از ظرفیت های بخش گردشگری در جهت توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور بوده است.

 
وی با بیان اینکه ما در این دولت حرکت برای استفاده از این گنج پنهان را آغاز کرده ایم ، افزود: نتایج خوبی در این راستا به دست آمده است و در 2 سال گذشته رشد گردشگری خارجی ایران نسبت به کل دنیا 4 برابر بوده است. در حالیکه رشد گردشگری خارجی در کل دنیا 3 درصد بوده، رشد گردشگری خارجی ایران 12 درصد را نشان می دهد.

 
سلطانی فر با اشاره به اینکه مردم ایران باید جهانگردی را از ایرانگردی آغاز کنند اضافه کرد: دست اندرکاران سیاست گردشگری نیز باید این برنامه را دنبال کنند و با وجود ظرفیت های بی نهایت گردشگری در نقاط مختلف ایران از شما تا جنوب و شرق و غرب کشور مردم ایران باید ابتدا از توانمندی ها، زیبایی ها، جاذبه های تاریخی، فرهنگی، هنری، طبیعی، مذهبی و گردشگری سلامت که دارای امکانات گسترده ای در داخل کشور است دیدن کرده سپس به جهانگردی بپردازند.

 
وی به شرایط ناامن موجود فعلی در منطقه اشاره و توصیه کرد: با شرایط ناامنی که اینکه سراسر منطقه را فراگرفته است؛ ما در شرایط امن وخوبی به سر می بریم و فکر می کنم که ما نباید با شرایط ناامن و پرهزینه منطقه ایران امن را رها کرده و به کشورهای ناامن سفر کنیم.

 
رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در پاسخ به نقد برخی از افراد در خصوص هزینه های سفر داخلی و مقایسه آن با تورهای خارجی ، گفت: اگر چه برخی تورهای ارزان قیمت در فصل کم حجم و کم ترافیک در کشورهای اطراف ما وجود دارد اما در یک مقایسه می توان دید که هزینه تورهای این کشورها در مواقع پرحجم بیش از 2 برابر تورهای داخلی است و حتی در یک تحقیق دقیق مشاهده شد که در شرایط کم حجم ( لوسیزن ) نیز هزینه سفرهای داخلی به شهرهایی مانند مشهد، اصفهان، شیراز و کیش 50 تا 60 درصد هزینه های تورهای خارجی است.

 
وی با بیان اینکه برخی منتقدان با مقایسه های نادرست زحمات مسئولان بخش های گردشگری کشور را زیر سوال می برند ، اظهار کرد: آنها فصل های کم ترافیک کشورهای خارجی را با فصل های پرترافیک کشور مقایسه کرده و می گویند هزینه سفر در ایران گران است که این مقایسه، مقایسه ای ناعادلانه و نادرست است.

 
سلطانی فر در بخش دیگری از سخنان خود به لغو روادید سفر میان ایران و چند کشور دیگر در آینده خبر داد و گفت: صدور ویزای الکترونیکی تا قبل از پایان سال 2016 راه اندازی خواهد شد.

 
وی تاکید کرد: در جزیره کیش در 2 سال گذشته در بخش های زیر ساخت، ارتقاء کیفیت و خدمات گردشگری اتفاقات خوبی افتاده است.

 
این مقام مسئول در صنعت گردشگری کشور مصداق کامل گردشگری در ایران به جز شهرهای مشهد، اصفهان و شیراز را که به جذب گردشگری شهرت خاص دارند کیش و سپس سرعین دانست ( سرعین با 6 هزار نفر جمعیت سالانه میزبان 450 هزار گردشگر است).

 
نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر کیش از 11 اسفند آغاز و تا 14 اسفند ادامه دارد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی