منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۵
شناسه خبر: 289114
گروه :خبر
13941212000414_PhotoA

دولت انگلیس با بازنگری در لایحه قدرت تحقیقات، به بهانه مبارزه با تروریسم دسترسی پلیس این کشور به همه اقدامات آنلاین کاربران را بالا می‌برد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دولت انگلستان بار دیگر جلوگیری از اقدامات تروریستی در این کشور را بهانه‌ای قرار داد تا جاسوسی‌های همه‌جانبه‌اش از همه ارتباطات تلفنی و اینترنتی افراد را توجیه کند و بهانه‌ای به دست حامیان حریم خصوصی ندهد.

دیلی میل به نقل از روزنامه انگلیسی تایمز روز چهارشنبه (امروز) نوشت، دولت انگلیس دست پلیس را برای دسترسی بیشتر به همه فعالیت‌های اینترنتی افراد بازتر می‌کند و اجازه هک کردن تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی کاربران مشکوک را به نیروهای پلیس می‌دهد.

لایحه قدرت تحقیقات این اجازه را می‌دهد تا قوانینی برای جمع‌آوری اطلاعات مربوط به کاربران وب برای تحقیقات خاص، بدون اطلاع کاربران جمع‌آوری شود.

بر اساس پیش‌نویس این لایحه، تا کنون اطلاعات فرستنده مطلب، سرویس ارتباطی و دسترسی به اطلاعات غیرقانونی را شامل می‌شد اما طرح پیشنهادی جدید که در پارلمان ارائه شد، دسترسی به همه فعالیت‌های آنلاین و پیگرد قانونی را میسر می‌کند.

این لایحه به نیروهای پلیس اجازه می‌دهد به راحتی وارد تجهیزات ارتباطی شامل رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند تلفن همراه شوند.

«ترزا می» وزیر کشور انگلستان گفت این لایحه حیاتی است و باید درست متوجه آن شده و آن را اجرا کنند. خانم می افزود، همان طور که جرایم و تروریست‌ها عملیات آنلاین انجام می‌دهند، نیروهای امنیتی باید از سرعت پلیس برای تحت نظر داشتن آنان مطمئن شوند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی