منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۸
شناسه خبر: 181339
گروه :خبر

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش مجوز استخدام 5 هزار نفر را در حال حاضر دارد. گفت: دستورالعمل نحوه استخدام در روزهای آتی ابلاغ خواهد شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی‌اصغر فانی پیش از ظهر امروز در گردهمایی بزرگ فرهنگیان شهرستان رزن اظهار کرد: مشکل معیشت فرهنگیان همواره وجود داشته و تنها مختص دو سال گذشته نیست.

وی گفت: امید است با پیگیری مجدانه و برنامه‎ریزی مناسب بتوانیم تبعیض‌ها و تفاوت‎ها را در حوزه معیشت فرهنگیان برطرف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش بودجه آموزش و پرورش در سال جاری عنوان کرد: بودجه سال جاری نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش داشته و این مهم اتفاق قابل توجهی است.

وی با اشاره به بودجه این وزارتخانه در سال‌های 92 و 93 بیان کرد: بودجه سال 93 نسبت به سال 92 حدود 26 درصد افزایش داشت و این مهم نشان از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به بخش آموزش و پرورش دارد.

فانی افزود: در مقایسه با بودجه آموزش و پرورش و افزایش آن، بودجه دولت در سال گذشته تنها 11 درصد افزایش داشت و امسال نیز با وجود افزایش 23 درصدی بودجه آموزش و پرورش، بودجه دولت تنها حدود 12 درصد افزایش داشته است.

وی توجه به فرهنگیان و حوزه آموزش و پرورش را از اولویت‎های دولت دانست و گفت: با برنامه‎ریزی، بسیاری از تبعیض‌ها برطرف خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه همه ساله با انبوه تقاضای انتقالی معلمان مواجه هستیم، اظهار داشت: بسیاری از معلمان در منطقه جغرافیایی خود به کار گرفته نشده‌اند به طوری که حدود یک میلیون نفر نیروی آموزش و پرورش به لحاظ جنسیت، رشته و جایگاه جغرافیایی به صورت مناسب توزیع نشدند.

وی همچنین از تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان در هیئت وزیران خبر داد و افزود: طرح رتبه‌بندی معلمان در راستای ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش و افزایش سطح معیشت معلمان امسال عملیاتی می‌شود.

فانی با اعلام ابلاغ مجوز استخدام در آموزش و پرورش از سوی سازمان مدیریت خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش مجوز استخدام 5 هزار نفر نیرو را در حال حاضر دارد.

وی با اشاره به اینکه در بحث استخدام، فرزندان فرهنگیان در اولویت هستند، گفت: این دستورالعمل در روزهای آتی ابلاغ خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین مربیان پیش‌دبستانی که سال‌های گذشته در آموزش و پرورش سابقه کار دارند در بحث استخدامی در اولویت هستند.

وی با اشاره به ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: آموزش و پرورش می‌تواند علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری، از کسانی که دارای مدرک کارشناسی هستند با انجام یک دوره یک ساله مهارتی، نیرو استخدام کند.

فانی با تأکید بر متوازن‌سازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش بیان کرد: در سال گذشته قانون بومی‌گزینی برای نخستین بار اجرا شد و با تقسیم‌بندی کشور پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان نیز بر اساس این بومی‌گزینی انجام شد.

وی از افزایش فوق‌‌العاده شغل برای 300 هزار معلم ابتدایی در سال گذشته خبر داد و افزود: وزارت آموزش و پرورش، با ساماندهی نیروی انسانی بیش از یک‌هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی کرده است و این مهم در بخش های دیگر هزینه خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه رویکرد اصلی آموزش و پرورش ارتقای کیفیت آموزشی است، خاطرنشان کرد: در سند تحول نظام آموزشی که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده مبحث ارتقای کیفیت آموزشی بسیار مورد توجه و تأکید قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگیان باید در بحث اقتصادی و مالی امنیت و اطمینان روانی داشته باشند، افزود: نیروی انسانی متخصص، پایه و عامل اساسی رشد و توسعه کشور است و در همین راستا آموزش و پرورش چون سرمایه‌های انسانی کشور را می‌سازد باید مورد توجه ویژه‌ای باشد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان