منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
شناسه خبر: 307461
گروه :خبر
13921101000798_PhotoA

با توجه به اینکه سعودی‌ها وقت بیشتری از هیأت ایرانی طلب کرده‌اند تا چگونگی صدور روادید برای زائران ایران را بررسی کنند، هیأت ایرانی امروز به کشور بازگشت و هنوز جوابی از سعودی‌ها در این باره دریافت نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، هیأت مذاکره‌کننده ایرانی به سرپرستی سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در حالی امروز به کشور باز می‌گردد که هنوز اختلافات با طرف سعودی بر سر نحوه صدور ویزا زائران ایرانی پابرجاست. در مذاکراتی که از روز پنج‌شنبه آغاز و تا شب گذشته جریان داشت، هیأت ایرانی و عربستانی بر سر تأمین امنیت زائران به تفاهم رسیده و دو طرف راهکارهای مناسبی را برای این موضوع پیشنهاد دادند.

یکی از این راهکارها که از سوی سعودی‌ها ارائه شد، استفاده از دستبند الکترونیکی برای تأمین امنیت زائران بود، که مورد موافقت ایرانی‌ها نیز قرار گرفت. همچنین در پیش‌نویس 60 صفحه‌ای قرارداد حج 95، راهکارهای دیگری نیز برای تأمین امنیت زائران در نظر گرفته شده، اما در این پیش‌نویس سعودی‌ها ذکر کردند که شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران باید بار دیگر مجوزهای لازم برای پرواز در عربستان را اخذ کنند که به گفته اوحدی این موضوع مغایر با تفاهمنامه‌های گذشته است.

همچنین موضوع صدور ویزا یکی از اختلافات مهم دو طرف مذاکره‌کننده بود که با توجه به اینکه سعودی‌ها وقت بیشتری را طلب کرده بودند، هیأت ایرانی امروز عربستان را به مقصد ایران ترک کرد، و همچنان منتظر پاسخ سعودی‌ها در ایران خواهند بود.

رئیس سازمان حج و زیارت در این خصوص تأکید کرد: در موضوع صدور ویزا که یک موضوع اساسی است تا این لحظه راهکار اجرایی و شفاف از طرف وزارت حج عربستان ارائه نشده است.

وی در خصوص تأمین امنیت زائران نیز گفت: سعودی‌ها از پیشنهادات ما استقبال کردند و در این خصوص به یک جمع‌بندی کاملاً‌ منطقی دست پیدا کردیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند