منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۳
شناسه خبر: 323540
گروه :خبر
13950216000281_PhotoA

دادگاه بحرین با صدور حکمی، ۵ نفر از مخالفان دولت این کشور را به اتهام دست داشتن در انفجار، به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادگاه بحرین پنج شنبه، 19 مخالف دولت این کشور را به حبس محکوم کرد.

یک منبع قضائی بحرین اعلام کرد که دادگاه این کشور 19 نفر از مخالفان دولت بحرین را به حبس محکوم کرده که از بین آن‌ها 5 نفر به حبس ابد محکوم شده‌اند.

دادگاه بحرین مدعی است این 5 نفر متهم به دست داشتن در  انفجار 14 آگوست هستند و قصد داشتند نیروهای پلیس را هدف قرار دهند.

این چندمین بار است که مقامات قضائی بحرین، شهروندان این کشور را به جرم حمله به پلیس محکوم به حبس می‌کنند.

قبل از این نیز، دادگاه جنایی بحرین 3 شهروند این کشور را به اتهام درگیری با پلیس و اعتراض به مأموران پلیس به حبس ابد محکوم کرده بود (جزئیات بیشتر).

این دادگاه ماه گذشته نیز 3 تن از شهروندان این کشور را به اتهام مقابله با نیروهای پلیس به 15 سال حبس محکوم کرد(جزئیات بیشتر).

دادگاه بحرین مدعی است این احکام با دلایل مستند از جمله شهادت شاهدان و اعتراف متهمان و گزارش‌های فنی و پزشکی صادر شده است.

مقامات بحرین با استناد به دلایل واهی و غیر واقعی، هرگونه اعتراض به خود را با صدور مجازات سنگین و حبس ابد سرکوب می‌کند.

سازمان‌های حقوق بشری به این گونه اتهام‌ها در حق شهروندان بحرینی به دلیل اینکه در مستقل بودن قوه قضاییه بحرین شک و شبهه وجود دارد، اعتراض دارند و آن را فاقد اعتبار و واقعیت می‌دانند.

دادگاه استیناف بحرین اویل ماه گذشته، یک شهروند این کشور را به اتهام توهین به عربستان و پادشاه این کشور به حبس، پرداخت غرامت و سلب تابعیت بحرین محکوم کرد(جزئیات بیشتر).

کشور بحرین از سال 2011، شاهد اعتراض‌های مردمی بوده است. معترضان نسبت به وجود سرکوب‌ها، فساد خاندان حاکم و نبود اصلاحات در این کشور اعتراض کرده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است