منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸
شناسه خبر: 272401
گروه :خبر
13940525000294_PhotoA
 

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد

صدور حکم استخدامی «فارغ‌التحصیلان دانشکده‌های تربیت دبیر ورودی سال ۸۸» از اول مهر ۹۵

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش از صدور حکم استخدامی «فارغ التحصیلان دانشکده های تربیت دبیر ورودی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1388» از اول مهر ۹۵ خبر داد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدحسین سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در خصوص تجمع اعتراض‌آمیز تعدادی از فارغ التحصیلان دانشکده‌های تربیت دبیر ورودی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1388 اظهار داشت: سال 88 که این افراد وارد دانشگاه‌های ما شدند به عنوان «دبیر» جذب نشده بودند بلکه در یک سهمیه آزاد وارد شدند اما چون در دانشگاه‌هایی که تابلوی تربیت دبیری داشت، درس می‌خواندند بعداً خواستار استخدام در آموزش و پرورش به عنوان دبیر شدند.

وی ادامه داد: این موضوع به مجلس کشیده شد و قانونی در مجلس تصویب شد که اجازه داد، ما این افراد را استخدام کنیم؛ بر مبنای مصوبه مجلس، ورودی‌های سال 88 که حالا شرایط خاصی داشتند، در آموزش و پرورش می‌توانند استخدام شوند و ما هم این کار را شروع کردیم.

سلیمی جهرمی اضافه کرد: از چند ماه قبل در سایت‌هایمان اطلاعیه دادیم و فارغ‌التحصیلان را برای انجام مصوبه مجلس یعنی استخدام در آموزش و پرورش فراخوان کردیم که اینها آمدند و بر اساس اعلام نیاز در اطلاعیه بر حسب رشته و جنس، هر کدام از افراد 4 اولویت را به عنوان محل خدمت انتخاب کردند.

وی افزود: از مجموع افرادی که انتخاب اولویت کردند، محل فعالیت یک تعداد قابل توجهی مشخص شد و حدود 72 نفر جایابی نشدند زیرا اولویت‌ها توسط افراد دیگری تکمیل شده بود؛ بر همین اساس مجدد فراخوان دادیم تا دو اولویت دیگر را از ظرفیت باقیمانده اعلام کنیم و تقریباً 36 نفر هنوز جایابی نشدند چون اولویت‌ها تکمیل ظرفیت شده است.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای این 36 نفر نیز باید یا خودمان جاهایی را انتخاب کنیم یا بررسی کرده و اولویت‌هایی را اعلام کنیم تا مجموعه همه این افراد جایابی شوند.

وی تصریح کرد: اما مسئله‌ای که هست ما در این وقت سال نمی‌توانیم آنها را استخدام کرده و سازماندهی کنیم و البته آن مجوزی که سازمان مدیریت بر حسب مصوبه مجلس داده است، اعتبارات را در بودجه 95 پیش‌بینی کرده است.

سلیمی جهرمی با بیان اینکه تعداد افرادی که بعد از فراخوان، ثبت‌نام کردند حدود 400 نفر است، افزود: بنابراین آنها باید تأمل کنند تا ما در تابستان کارهای استخدام آنها را انجام دهیم و از اول مهر اینها در کلاس‌های درس خدمت کنند و حکم استخدامی آنها از مهر 95 صادر می‌شود.

به گزارش فارس،‌ تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های تربیت دبیر که (در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1388 پذیرفته شده و از دانشگاه‌های تربیت دبیر فارغ‌التحصیل شدند) مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.

درخواست استخدام این افراد بر اساس مصوبه مجلس که به استناد تفسیر قانون الحاق دو تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، مصوب دوم اردیبهشت 94 مجلس شورای اسلامی و مجوز شماره 148274 به تاریخ ششم مهر ماه 94 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، است.

مشمولان قانون مزبور در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1388 پذیرفته شده و در ردیف فارغ‌التحصیلان رشته‌های تحصیلی «دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران» ، «دانشکده فنی وحرفه ای پسران صومعه سرا»، «دانشکده تربیت دبیر فنی وحرفه‌ای پسران کردکوی امام علی (ع)» و «دانشکده تربیت دبیر فنی وحرفه ای دختران تهران (دکتر شریعتی)» هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند