منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۹
شناسه خبر: 239948
گروه :خبر
13940819000835_PhotoA

صدر اعظم سابق آلمان غربی که از منتقدان سیاست‌های اقتصادی آنگلا مرکل بود، در سن 96 سالگی درگذشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «هلموت اشمیت» چهره کهنه‌کار صحنه سیاسی آلمان روز سه‌شنبه در سن 96 سالگی درگذشت.

اشمیت که بین سال‌‌های 1974 تا 1982 صدر اعظم آلمان غربی بود و این کشور را تا سطح یک قدرت بزرگ اقتصادی ارتقا داد، از مدتی قبل با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد و نهایتا امروز پس از آنکه وضعیت جسمی‌اش به شدت افت کرد، جان سپرد.

وی از سیاستمداران حزب سوسیال دموکرات آلمان و حامیان اقتصاد بازار آزاد بود. وی که مالکیت مشترک نشریه «دی زیت» را هم بر عهده داشت، تا همین چندی قبل نقش فعالی در عرصه اقتصادی ایفا می‌کرد و بارها از آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به دلیل آنچه سیاست‌های غلط اقتصادی می‌خواند، انتقاد کرده بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است