منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۲۱
شناسه خبر: 352247
گروه :خبر
img12111286

صدا و سیما وسیع ترین و درعین حال یکی از اصلی ترین منبع های اطلاعاتی برای عموم است که متاسفانه از این ظرفیت مهم در جزیره قشم به خوبی استفاده نشده است و صداوسیما به بازیچه دست سازمان منطقه آزاد تبدیل شده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز از قشم؛ صدا و سیما مهمترین رسانه ای است که با اطلاع رسانی دقیق ، سریع و صحیح با مردم در ارتباط است و با توانی که دارد تمام ظرفیت ها را برای عموم به نمایش می گذارد و از بسیاری از معظلات جلوگیری می کند .

صداوسیمای قشم که فراز و نشیب های زیادی در این چند ساله داشته است با تصمیم مدیران صداوسیما و سازمان منطقه آزاد به روابط عمومی این سازمان واگذار شده است تا فعالیت واحد خبر صداوسیما زیر سلطه روابط عمومی سازمان کار کند .

این تصمیم باعث شده است که مسوول واحد خبر صداوسیما از رسالت خود به دور بماند و فقط آنچه روابط عمومی سازمان می گوید عمل کند و اگر غیر از این فعالیتی داشته باشد حقوق آن قطع و امکانات از آن گرفته می شود !

سوالی که ذهن های همه مخاطبان را به خود سوق می دهد این است که چرا صداوسیما امورات واحد خبر جزیره را به سازمان منطقه آزاد واگذار کرده است ؟

صداوسیما استان هرمزگان برای اینکه از ظرفیت مالی سازمان منطقه آزاد قشم به خوبی استفاده کنند امورات واحد خبر این جزیره را به روابط عمومی این سازمان واگذار کرده است تا بار هزینه هارا از دوش خود خارج کند ، اما در این میان روابط عمومی سازمان منطقه آزاد از این موقعیت سواستفاده کرده است و از صداوسیما یک روابط عمومی دیگر ساخته است .

ظرفیت مهم تبلیغات ، تامین اعتبارحقوقی نیروهای صداوسیما ، ایاب و ذهاب ، دفتر کار رایگان و وسیله نقلیه  شش عنصر اصلی واگذاری امورات صداوسیما به سازمان منطقه آزاد است که در ادامه به آنها می پردازیم .

سازمان منطقه آزاد با در اختیار قرار دادند نیازهای صداوسیما در جزیره راه انتقاد را برآنها بسته است و خبرنگاران صداوسیما از گذشته تا حال فقط حق پخش اخبار مثبت و به نفع سازمان داشته اند و این اجازه را نداشته اند اخبار انقادی را به واحد پخش صداوسیما ارسال کنند .

صداوسیما که باید پل ارتباط بین مردم و مسوولین باشد این ظرفیت در جزیره قشم به بلندگوی سازمان و ادارات دولتی تبدیل شده است و کمتر خبری از مشکلات مردمی دیده شده است که از خروجی این رسانه بیرون بیایید .

خارج شدن صداوسیما از چرخه شفاف سازی و نشر همگانی اخبار منجرشده است که مردم جزیره قشم به کانال های خبری در فضای مجازی اعتماد کنند و این ظرفیت برای اطلاعات گرفتن از وضعیت شهرستان استفاده کنند که این خود خطرات و مشکلات زیادی را در چند هفته گذشته به بار نهاد و پای مقامات امنیتی را به این فضا باز کرد .

با توجه به نارضایتی قشموندان از استفاده نادرست از صداوسیما لازم است صداوسیمای مرکزاستان هرمزگان با تصمیم گیری صحیح واحد خبر جزیره قشم  را از این سلطه خارج کند و خبرنگاران صداوسیما بتوانند آزادانه کار کنند و اینگونه نباشد که صدا وسیما روابط عمومی دوم سازمان منطقه آزاد قشم باشد .

به امید ان روز ….

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند