منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
شناسه خبر: 270482
گروه :خبر
A Palestinian police officer shows his ink-stained finger after casting an early vote during local elections at a polling station in the West Bank town of Jenin, Thursday, Oct. 18, 2012. Members of Palestinian security forces cast an early vote ahead of local elections which are to take place across the West Bank on October 20, 2012, in the first such polls since 2006. (AP Photo/Mohammed Ballas)

افرادی که می خواهیم به آنها اعتماد کنیم و به آنها رای بدهیم در گذشته صاحب مناصب و مقام هایی بوده اند پس به جای اعتماد بدون تحقیق، از همکاران و زیردستانشان بپرسیم که ایشان در مواجهه با بیت المال اهل رعایت بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛ برای اعتماد به دیگران در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی حال فعلی افراد را بسنجیم .اما اینکه حال فعلی افراد را چگونه تشخیص دهیم باز هم باید به سراق زلال جاری کلام معصومین (علیهم السلام )رفته و با سیراب شدن از این آب زلال راه را از چاه تشیخص دهیم . در روایتی نبی مکرم اسلام (صل الله علیه وآله ) می فرماید : لا تَنظُروا إِلى کَثرَهِ صَلاتِهِم وَ صَومِهِم وَ کَثرَهِ الحَجِّ و َالمَعروفِ و َطَنطَنَتِهِم بِاللَّیلِ، و َلکِنِ انظُروا إِلى صِدقِ الحَدیثِ و َأَداءِ الامانَهِ؛

 

مردم برای اعتماد به افراد جامعه به ظاهر دینی دیگران توجه می کنند از این جهت که در نماز جماعت شرکت می کنند روزه می گیرند، و یا اینکه کارهای خیر زیادی انجام می دهند و اگر کسی اهل نماز شب باشد که به دیدگاه بعضی از مردم، از اولیاء الله است. در حالی که نبی مکرم اسلام (صل الله علیه وآله) می فرماید : هیچ کدام از این موارد معیار انتخاب نیست. چرا که هستند افرادی منافق صفت که پیشانیشان پینه بسته و حتی در برخی موارد لباس دین هم به تن کرده اند و لباس و ظاهرشان سرّ درونشان را می پوشاند تا دیگران فریب خورده و به آنها اعتماد کنند، پس حضرت ختمی مرتبت (صل الله علیه وآله) راه درست را به مردم معرفی کرده و می فرمایند : انظُروا إِلى صِدقِ الحَدیثِ و َأَداءِ الامانَهِ؛ معیار انتخاب را راستگویی و امامنت داری او قرار دهید . باید به گذشته افراد نگاه کنید و ببینید راستگویی وصداقت چه جایگاهی در زندگی آنها داشته است.

 

افرادی که می خواهیم به آنها اعتماد کنیم و به آنها رای بدهیم در گذشته صاحب مناصب و مقام هایی بوده اند پس به جای اعتماد بدون تحقیق، از همکاران و زیردستانشان بپرسیم که ایشان در مواجهه با بیت المال اهل رعایت بوده است و یا اینکه مثل آب خوردن از بیت المال می برده؟ آیا در نوع برخوردش با اجتماع صداقت داشته و معتقد به النجاه فی الصدق بوده و یا اینکه به هر بهانه ای و در شرایط مختلف منافقانه دروغ می گفته است؟

 

نکته دیگری که به واسطه آن می توان عیار صداقت کاندیداها را سنجید، وعده هایی است که در ایام تبلیغات می دهند، ادعاهای برای انجام کار های بزرگ اجتماعی وسیاسی، مثلا به وجو د آوردن شرایط کار و ازدواج برای جوانان، یا انجام کارهای عمرانی کلان در شهر و منطقه مورد نظر و…. و گاهی ادعاهای بالاتر از قدرت وزیر در منصب وزارت، کافی است مردم به گذشته ی او نگاه کنند تا تشخیص دهند که او تا کنون چند مرده حلاج بوده کسی که برای اداره زندگی خودش، گرفتاریهای سنگینی داشته، چگونه می تواند به حل مشکلات مردم کمک کند، و نکته مهمتر اینکه چنین افرادی در شعارهای خود، به وظیفه ی اصلی یک نماینده که دانستن و تسلط بر قوانین اجرایی کشور و تلاش در عرصه ی قانون گذاری به عنوان یک نماینده است نمی پردازند و با کمال تاسف بسیاری از مردم دانستن و تسلط بر قوانین را از آنها نمی خواهند.

 

ظریفی می گفت: شخصی برای شفایافتن مریضی سرطانی ،آن را به آرمگاه و مقبره ی عارفی برده و او را به حریم وبارگاه آن بزرگ دخیل بسته بود و ملتمسانه می گفت :ای بزرگ مرد! به داد این فرد مریض برس که مردنش در پیش است . خادم آن بارگاه در جواب التماس های او گفت : فلانی اشتباه آمده ای ! من ۳۰ سال است که به این بارگاه خدمت می کنم قدرت صاحب این مقبره در حد بر طرف کردن درد شکم و سردرد است و بیشتر از این جواب نمی دهد.لطیفه ای بود جهت بیان این نکته که بعضی از افرادی که وارد عرصه انتخابات می شوند آمده اند تا در درجه اول گره ها و مشکلات خود را حل کنند و بعد از آن با توجه به قدرت و مدیریت و شرایط موجود گرفتاری های مردم را در حد دل درد و سر درد حل کنند پس با تحقیق و نگاه دقیق به افراد کسی را انتخاب کنیم که با قانون گذاری و تلاش در این عرصه به بهبودی و بر طرف کردن سرطانهای اجتماعی وسیاسی کشور کمکی کرده و به طور کلی وبه معنی واقعی خادم مردم باشد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است