منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳
شناسه خبر: 363986
گروه :خبر
contentimages_54715

استاندار هرمزگان اظهار کرد:امام سجاد(ع) با دعا و نیایش و مطالب عمیق در مضامین ارزنده و گران قدری را به جامعه اسلامی به ویژه شیعیان مان منتقل ساخت و وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛جاسم جادری،استاندار هرمزگان در ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با بیان اینکه ماجرای نهضت کربلا یک حادثه بزرگ سیاسی بود ک امام سجاد(ع) پیام شهیدان و پیگیری نتایج نهضت و نقش اصلی را داشته است، گفت:آن حضرت پس از ماجرای خونین عاشورا هنگام اسارت،بازگشت به مدینه مردم را نسبت به طاغوت  یزید بن معاویه با خطبه های خویش اگاهی می بخشد.
وی با بیان اینکه خطبه ان حضرت در شام حکومت یزید را رسوا نمود و ماهیت پلید او را افشا کرد،اظهار کرد:امام سجاد(ع) با اینکه پس از واقعه کربلا جامعه اسلامی را گرفتار ترس و یاس می دید کسی را نمی یافتند که تربیت کند و دانش خویش را بسپارد ولی از پای ننشستند و با دعا و نیایش و مطالب عمیق در مضامین ارزنده و گران قدری را به جامعه اسلامی به ویژه شیعیان مان منتقل ساخت.
جادری با تاکبد بر تداوم بحث تفسیر درست حادثه عاشورا و جلوگیری از تحریف افزود:امام سجاد(ع) با نشر معارف قران و فرهنگ اسلام در قالب دعا و نیایش در کتاب زبور ال محمد به بسارت مردم زمان خویش پرداختند و در کتاب صحیفه سجادیه علاوه به محتوا عمیق و مضامین متعالی که در قالب دعا نهفته است از استحکام خاصی برخوردار است.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: امام سجاد استوار ترین و تلخ ترین دوران امامت را در امامت خود گذرانده است که در ان کشتار با اندک بهانه ای و نیز مسلح کردن عمری رایج بود و گستاخیز در مقابل مقدمات تا ان حد رسیده بود ک ابروی مسلمانان را موردهتک حرمت قرار می دادند.
وی ادامه داد: امام در این عرصه با هیبت خدادادی خویش هم از بخشی از کرامات الهی را به نمایش گذاشته و از دعاهای که وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخته و احساس گناه را در انان احیا نمود.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت