منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۵۳
شناسه خبر: 238187
گروه :خبر
IMG-20151105-WA0024

رییس مرکز تخصصی نماز کشور با بیان اینکه صحیفه سجادیه بهترین متن برای هدایت جامعه بشری در این زمان است ، گفت :صحیفه سجادیه هربند و هر دعای آن برای یک بخشی از زندگی ما انسان هاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان ، حجت الاسلام محمد صادق کفیل رییس مرکز تخصصی نماز کشور در همایش «خانواده از منظر امام سجاد(علیه السلام)» در روستای کردر رضوی اظهار کرد : ما در این ۱۲ امام ، امام اسیر به غیر از امام سجاد(ع) نداشتیم و امام کاظم(ع) را زندان کردند و برخی دیگر از امامان در زندان قرار گرفتند اما آغاز امامت اسارت باشد به غیر امام سجاد (ع) امام دیگری نداشتیم.

وی بیان کرد :امام سجاد (ع) و زینب کبری (س) در اسارت اوج قدرت آنها شکل گرفت اسارت انسان را ذلیل و خار می کند اما این دو بزرگوار چنان بلند پروری کردند که اسیر نباشند قدرتمند و نفوذ ناپذیر باشند .

حجت الاسلام کفیل افزود : امام سجاد (ع) قدر ت را به همه نشان داد و گفتند در کربلا این اتفاقات و جریانات افتاد اما عقب نشینی نکردند و امام سجاد (ع) در مقابل متکبرترین و متجاوزترین و قاتلین امام حسین (ع) ایستاد و خطبه خواند و این اوج قدرت است .

رییس مرکز تخصصی نماز کشور با بیان اینکه مدینه شهری که پیامبر(ص) ده سال در آن حکومت کرد و امام حسن(ع) امامت آن در مدینه بود و سال ۵۰ هجری به نوعی شروع امامت امام حسین (ع) در مدینه بود و همه امامان ما در مدینه انس گرفتند، تصریح کرد : در تاریخ داریم بدترین زمان مدینه زمان امام سجاد (ع) بود.

وی به کتاب مقام معظم رهبری که با عنوان انسان ۲۵۰ ساله اشاره کرد و گفت : مقام معظم رهبری کتابی با عنوان انسان ۲۵۰ ساله دارند که تاریخ امامت را از سال ۱۰ تا ۲۶۰ را بررسی و بحث کرده اند و گفته اند بدترین دوران برای اهل بیت ما در دوره امام سجاد (ع) بود.

حجت الاسلام کفیل افزود: استقامت و مقاومت امام سجاد (ع) سبب شد مدینه ای که در اوج فاسد و دور از خدا بود به حدی برسد که ۴۰۰ نفر سرکلاس امام سجاد (ع) شرکت کنند وامام سجاد(ع) با هوشیاری دین رانجات داد.

وی ادامه داد.مدینه ای که گداخ و ابتذال شده بود با وجود برکت امام سجاد (ع) متحول شود در صورتی که بهترین زمان مدینه زمان امام باقر (ع) و امام صادق (ع) بود ولی امام سجاد (ع) در بدترین شرایط چنین انقلابی ایجاد کرد

رییس مرکز تخصصی نماز کشور با بیان اینکه صحیفه سجادیه بهترین متن برای هدایت جامعه بشری در این زمان است ، بیان داشت : صحیفه سجادیه هربند و هر دعای آن برای یک بخشی از زندگی ما انسان هاست.

حجت الاسلام کفیل روستای کردر رضوی را روستایی زنده توصیف کرد و ضمن انتقاد از نبود روحانی در این روستا، اظهار داشت: در کردر رضوی باید یک نفر باشد همیشه با مردم پیوند داشته باشد .

وی محروم بودن کردر رضوی از خانه عالم را اشکال جدی دانست و گفت:هم توانمندی های دینی و فرهنگی و هم مشکلات این منطقه را به مسولان دستگاه های اجرایی در سطح کلان کشور گزارش می کنیم.

انتهای خبر/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی