منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸
شناسه خبر: 281942
گروه :خبر
1_z1

معاون دفتر نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: علت نامگذاری روز پرستار بخاطر تجلیل از مقام شاخص و والای حضرت زینب و تقویت روحیه زینب گونه و در میان پرستاران و تجلیل از زحمات و پرکار پرستاران است.

حجت السلام حسین کرتی، معاون دفتر نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمزبا اشاره به ولایت حضرت زینب گفت: این حضرت انقلاب و نهضت های مختلفی رخداد رخ داد مانند واقعه کربلا که بحث مهمی است که نقش این حضرت بسیار مهم بوده است.

وی افزود:نام حضرت زینب(ص) در لغت به معنای درخت زینت پسند است و این حضرت در روز پنجم جمادی الا ولی چشم به جهان گشود است و از اسما متعددی است برخوردار است و با عبدالله بن جعفر ازدواج نمود که شامل 5 فرزند شد که چهار پسر و یک دختر بوده است.

معاون دفتر نهاد رهبری اظهار کرد: شخصیت حضرت زینب(ص) که این حضرت فرزند امیرالمومنین و حضرت زهراست که جد برزگ ایشان رسول خداست از شخصیت شامخی برخورداراست چرا که پیامبر در مورد فرزندان حضرت زهرا که فرمودند که فرزندان فاطمه از زینت من آفریده شده اند.

وی افزود: فضایل و علم و دانش این حضرت تدریس تفسیر قرآن بودند و بیان روایت را داشته اند و کسی که از پیامبر و حضرت فاطمه و امیرالمومنین بیان علم پیدا کرده است و بهره مند از دریای علم بوده است.

کرتی با بیان اینکه حجاب این حضرت الگویی برای زنان استگفت: نامگذاری روز پرستار به این دلیل که پرستاری حضرت زینب از  امام سجاد و مصیبت زدگان  در واقعه کربلا را  برعهده داشتند و این نیست که فقط پرستار بیمار و مسولیت دیگر هم بوده بلکه پرستاری با صبر و حوصله و هرگونه ناملامیت ها را در مقابل کنار بگذارند.

کرتی خاطرنشان کرد: علت نامگذاری روز پرستار به دو علت است یکی بخاطر تجلیل از مقام شاخص و والای حضرت زینب بوده است که کسی که با برگزاری این مراسم یادی از این بزرگوار در جامعه و دوم تقویت روحیه زینب گونه و در میان پرستاران و تجلیل از زحمات و پرکار پرستاران است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر