منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۳
شناسه خبر: 208337
گروه :خبر
13930826000556_PhotoA

معاون رئیس جمهور کشورمان در اولین واکنش پس از اظهارات علیرضا زاکانی نماینده مجلس شورای اسلامی، گفت: نمی‌دانم وی براساس چه استنادی این حرف را زده‌ و برایم بسیار سنگین بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (سه‌شنبه) در چهارمین نشست از گفت‌وگوهای راهبردی مرکز الگوی اسلامی ـ‌ایرانی پیشرفت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی در خصوص اظهارنظر علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص این اظهارنظر رئیس سازمان انرژی اتمی مبنی بر اینکه خدا کند توافق برجام به هم بخورد، زیرا بسیار خطرناک است، گفت: ما در مجلس یا صحن علنی و یا در کمیسیون‌ های مجلس اظهارنظر کردیم و به غیر از این دو مکان در جای دیگری سخنرانی نداشته‌ایم، لذا نمی دانم که زاکانی به چه استنادی این حرف را زده، اما برایم خیلی سنگین بوده است.

صالحی گفت: زاکانی نماینده مجلس است و چه می‌توانم درباره اظهارات این نماینده محترم تهران بگویم.

وی افزود: زاکانی باید مسئولیت‌پذیری بیشتری در سخنان خود داشته باشد و اینگونه سخن بگوید.

صالحی افزود: من دوستی با زاکانی ندارم، هر چند که توفیق آشنایی نزدیکی با وی و گفتار دوستانه و درگوشی با وی را هم ندارم.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: شاید من در خواب چیزی را گفته‌ام که از آن مطلع نیستم.

صالحی اظهار داشت: چرا باید زاکانی این حرف را بزند، البته عده‌ای به من می‌گویند تکذیبیه‌ای منتشر کنم، ولی اگر فردا اعلام کردند که صالحی دین خود را تغییر داده باز باید تکذیبیه منتشر کنم؟

معاون رئیس‌جمهور افزود: سه موضوعی که با اخلاقی اسلامی مطابقت ندارد، در یک روز همزمان بیان شده است که این موضوعات اظهارات آقای زاکانی و حضور پسر آقای ظریف در عروسی دختر جان کری و انتشارات اظهارات عراقچی بوده است.

وی گفت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که موضوع هسته‌ای نباید ایجاد دو دستگی کند و من در این رابطه سؤال می‌کنم که آیا بیانات زاکانی در جهت ایجاد وحدت بوده است؟ به نظر می‌رسد که اظهارات زاکانی جز اینکه در جهت خدشه و لجن‌مال کردن افراد و کل دستاوردها باشد چیز دیگری ندارد.

وی گفت: فرض کنید که من در این جریان که حلقه کوچکی هستم مضمحل شوم، چه اتفاقی رخ می‌دهد و چه دستاوردی به دست می‌آید؟ لذا نباید این حرف نامربوط زده می‌شد.

صالحی گفت: من هیچ‌گاه سعی در پاسخ دادن و تکذیبیه نیستم.

وی افزود: برخی افراد حرف‌های نامربوطی درباره پلوتونیم و تعداد سانتریفیوژها می‌زنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: ما در باره سانتریفیوژهای نسل یک توضیحاتی می‌دادم و افراد می‌خندیدند ولی بعدها یک عده این حرف‌ها را تکرار می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: آیا باید هر حرف نامربوطی را پاسخ داد، که اگر اینگونه باشد باید صبح تا شب پاسخگوی این حرف‌ها باشیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه اگر قرار باشد نقدی صورت گیرد باید صحیح، عالمانه، محترمانه، خداپرستانه و قابل توجیه باشد، افزود: نباید اینگونه شود که هر کسی از ظن خود شد یار من.

معاون رئیس‌جمهور افزود: کسی که نصف علم را دارد، از نداشتن علم خطرناک‌تر است، زیرا وقتی فردی هیچ‌گونه علمی ندارد، هیچ‌گونه ادعایی را نیز ندارد، ولی کسی که نصف علم را دراختیار دارد، به اعتبار این میزان، حرف‌هایی را می‌زند که خطرناک است.

وی گفت: هم‌اکنون شرایط کشور در حالتی است که باید بادقت، فراست، حساسیت، هوشیاری و هوشمندی تلاش کنیم تا هیچ بهانه‌ای را به دست دشمن ندهیم.

وی اظهار داشت: نباید در میان مردم و جامعه تصویر دوگانه‌ای را ایجاد کرد که این موضوع خلاف توصیه‌های مقام معظم رهبری است.

صالحی خاطرنشان کرد: اگر هم‌اکنون جمهوری اسلامی توانسته دستاوردهای خوبی را به دست بیاورد و توانسته فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه دهد و برای اولین‌بار در طول تاریخ به هیچ‌ کدام از قطعنامه‌های گذشته عمل نکند و تمام قطعنامه‌ها را لغو کرده و فعالیت‌های هسته‌ای خود را بهتر از سابق به پیش ببرد و تحریم‌ها را بردارد، به دلیل نقد دقیق بوده است، لذا اگر نقد دقیق باشد به جان می‌خریم، ولی صحبت نادرست صحیح نیست.

صالحی همچنین درباره جلسه امروز شورای عالی امنیت ملی در خصوص بررسی برجام گفت: نمی‌توانم مطالب داخلی جلسه شورای عالی امنیت ملی را بازگو کنم، هر چند که متأسفانه شنیده‌ام که در رسانه‌ها صحبت‌هایی از داخل شورای امنیت ملی منتشر شده بود که امر صحیحی نیست.

وی گفت: جلسات شورای امنیت ملی محرمانه است و به تبع نتایج آن نیز محرمانه می‌باشد، لذا تازمانی که زمان بررسی طی شود و رئیس شورای امنیت ملی نتایج آن را بخواهد به مردم ابلاغ کند باید منتظر ماند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر