منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۳
شناسه خبر: 236403
گروه :خبر
13940525000089_PhotoA

رئیس سازمان انرژی اتمی که به ژاپن سفر کرده در مصاحبه با خبرگزاری کیودو گفت ایران اجرای برجام را با جمع‌آوری شماری از سانتریفیوژهای خود در تاسیسات هسته‌ای نطنز آغاز کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی که به ژاپن سفر کرده در مصاحبه با خبرگزاری کیودو گفت که ایران اجرای توافق هسته‌ای را با جمع آوری تعدادی از سانتریفیوژهای خود در تاسیسات هسته‌ای نطنز آغاز کرده است.

علی اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران  به منظور رایزنی با مقامات ژاپنی به توکیو سفر کرده است. وی در این سفر با خبرگزاری کیودو مصاحبه‌ای ترتیب داده و درباره روند اجرای برجام صحبت کرد.

صالحی گفت: «ما کار مقدماتی که شامل کاهش تعداد سانتریفیوژها است را آغاز کرده‌ایم. به طور خاص ما در حال کم کردن تعداد سانتریفیوژها از جمله در تاسیسات هسته‌ای نطنز هستیم البته اجرای کامل توافق زمان خواهد برد».

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی در ژاپن با این خبرگزاری ژاپنی مصاحبه کرد.

بر اساس مفاد برجام و به منظور رسیدن به مرحله سوم و پایانی برجام که به روز اجرای توافق هسته‌ای مشهور شده، ایران پذیرفته که تعداد سانتریفیوژهای خود را کاهش دهد و در ازای آن کشورهای غربی تحریمهای مرتبط با هسته‌ای را رفع کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی