منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر: 213321
گروه :خبر
13930602000184_PhotoA

برخورد چند صاعقه شدید در اروپا به مراکز نگهداری داده شرکت گوگل در هفته گذشته باعث قطع ناگهانی برق، نقص فنی در پلاتفورم کلود شرکت گوگل و از دست رفتن مقدار قابل توجهی داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، بر اساس اطلاعیه رسمی گوگل در 13 آگوست چهار صاعقه به طور پشت سر هم به تجهیزات محلی گوگل در دیتاسنتر اروپایی آن برخورد کرد. در نتیجه جریان برق این دیتاسنترها واقع در اروپای غربی به طور موقت قطع شد.

اگر چه جریان برق بعد از مدت کوتاهی برقرار شد، اما برخی از اطلاعاتی که لحظاتی قبل از وقوع صاعقه بر روی این دیتاسنترها ذخیره شده بودند از دست رفته و به علت عدم تهیه نسخه پشتیبان از آنها دیگر بازیابی نشدند. گوگل افزوده که که در اکثر مواقع موفق به بازیابی اطلاعات شده ، اما در موارد بسیار اندکی این کار امکان پذیر نشده است.

بررسی های گوگل نشان می دهد که میزان کل اطلاعات از دست رفته 0.000001 درصد بوده ولی این شرکت بابت خسارت یاد شده عذرخواهی کرده و خود را به طور کامل مسئول این واقعه دانسته است. گوگل از به روزرسانی برخی حافظه های سخت افزاری به منظور کاستن از احتمال وقوع مشکل مشابه هم خبر داده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است