منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۶
شناسه خبر: 328608
گروه :خبر
index

فرماندار بندرلنگه گفت: در دوماهه سال جاری با صادرات کالای غیر نفتی رشد 62 درصدی و درآمد گمرکی حاصل از آن 147 در صد بوده است که نشان از رونق دو چندان بنادر لنگه در پسا برجام است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مــــرواریــــد نــــیــــوز؛ اسماعیل پاسلار فرماندار بندرلنگه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به موارد و مسائل در سطح شهرستان و کشور اظهار کرد: با طول دوسال مذاکرات و رفع تحریم ها امروز با گذشت 5 ماه از به سرانجام رسیدن برجام کلیه تحریم ها قید شده در توافق هسته ای به صورت کامل برداشته شد .

وی افزود: در امور مالی موانع یکی پس از دیگری در حال رفع است اما باید توجه کرد که در طول 12 سال گذشته ما با تحریم های مختلفی روبرو بوده ایم و بازگشت به روند سابق کمی  مشکل است که دولت در این خصوص توفیقاتی شامل ثبات اقتصادی و آرامش در جامعه داشته است .

فرماندار بندرلنگه به حضور هیئت های مختلف خارجی به کشور در دوران پس از برجام اشاره کرد و گفت: بعد از توافق هسته ای این سفر ها به کشور بیشتر از گذشته شده است و این هیئت ها سرمایه گذاری  را اولویت سفرهای خود می دانند .

*صادرات 62 درصدی کالای غیر نفتی با درآمد 147 در صدی گمرک لنگه

اسماعیل پاسلار  صادرات غیر نفتی را یکی از اهداف دولت دانست و بیان کرد: در صادرات غیر نفتی در سال 94 رشد 11 درصدی داشته ایم  که حدود 123 میلیارد دلار ارزش صادرات غیر نفتی ما بوده است که در کل کشور تراز صادرات و واردات به شکل تراز مثبت می باشد.

وی همچنین افزود : در دوماهه سال جاری با صادرات کالای غیر نفتی رشد 62 درصدی و درآمد گمرکی حاصل از آن 147 در صد بوده است که نشان از رونق دو چندان بنادر لنگه در پسا برجام است .

*برگشت 15  واحد صنعتی با پرداخت 5 میلیارد تومان به چرخه تولید

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانشان عنوان کرد : یکی از مشکلات بنگاه های اقتصادی در کل کشور و شهرستان بندرلنگه مشکل مالی و فنی بوده است که یا تعطیل و یا نیمه فعال شده اند که ما توانستیم در کارگروه رفع موانع تولید این موارد را رفع و دوباره این بنگاه ها را فعال کنیم.

مهندس پاسلار در تکمیل سخنانش ادامه داد : در کارگروه رفع موانع تولید 15 واحد صنعتی و تولیدی در سطح شهرستان با پرداخت اعتباری بالغ بر  5 میلیارد تومان از صندوق کمک به صنایع  توانستیم این کارگاه ها را به چرخه تولید بازگردانیم .

*پرداخت 500 میلیون تومان  تهسیلات به کشاورزان

فرماندار بندرلنگه در بخش کشاورزی به منابع کم آبی و فقر آب در شهرستان  اشاره کرد و افزود: با استفاده از آب شرین کن ها در بندرلنگه بخش کشاورزی را فعال کردیم و با همین ظرفیت کشت  بادام زمینی داشته ایم و یکی از برنامه های اصلی ما در بحث کشاورزی تکیه بر تولید داخل و تقویت بخش کشاورزی است .

وی ادامه داد: در بحث پروژه های آبیاری تحت فشار در سال گذشته 500 میلیون تهسیلات در اختیار کشاورزان قرار گرفته است که بتوانیم با الگوی آبیاری تحت فشار در بخش کشاورزی نهایت استفاده را داشته باشیم.

*هزینه یک و نیم میلیاردی در تعمیر و تجهیز خانه بهداشت های روستایی

پاسلار  وضعیت  بهداشت و  درمان  در شهرستان را مطلوب اعلام کرد و بیان کرد: تنها بیمارستان بندرلنگه یکی از بیمارستان های خوبی در غرب هرمزگان است که علاوه به شهرستان لنگه به شهرستان و استان های همجوار خدمات دهی میکند به طوری که با مراجعات زیاد مردم  ما در خدمات دهی دچار مشکل شده ایم.

وی به راه اندازی 7 خانه بهداشت روستایی در بهار امسال اشاره کرد و اعلام کرد : برای هشت خانه بهداشت دیگر مجوز فعالیت صادر گردیده است که بزودی راه اندازی خواهند شد که همچنین دولت در تعمیر و تجهیز خانه بهداشت های روستایی یک و نیم میلیارد تومان در این بخش هزینه کرده است .

*بندرلنگه به عنوان قطب گردشگری در جنوب کشور معرفی می شود

فرماندار بندرلنگه به برگزاری همایش بین المللی گردشگری در جهت معرفی بندرلنگه به عنوان قطب گردشگری در جنوب کشور خبر داد و گفت: در طی بازدید های کارشناسان میراث فرهنگی شهرستان بندرلنگه را بعنوان پایلود دریانوردی در نظر گرفته شده است که پایگاه این مرکز در بندرکنگ ایجاد خواهد شد که بتوانیم با استفاده این پایگاه دریانوردی به توسعه گردشگری شهرستان بندرلنگه کمک کنیم.

*اهداف اقتصاد مقاوتی استفاده از سرمایه داخلی و توان داخلی کشور است

اسماعیل پاسلار در بخش سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار عنوان کرد: صادرات مواد معدنی به کشور های حاشیه خلیج فارس و هند را در دستور کار قرار داریم که در نخست امسال مرحله اول محموله سنگ گچ را به کشور عمان صادر نمودیم .

وی همچنین بر تقویت سرمایه گذاری داخلی اشاره کرد و گفت : در جلسه ای که داشتیم سرمایه گذار بخش خصوصی آماده است چیزی حدود 3 میلیارد تومان در منطقه سرمایه گذاری کند و یکی از اهداف اقتصاد مقاوتی استفاده از سرمایه داخلی و توان داخلی کشور است.

*آسفالت 112 کیلومتر راه های روستایی بندرلنگه

فرماندار شهرستان بندرلنگه در بخش دیگری از سخنانش افزود: یکی از سیاست های خوبی که دولت در بحث عمران و روستا ها و شهرها صورت گرفته است مالیات بر ارزش افزوده است که تحول خوبی در روستاها و شهر های ما انجام شده است.

وی از آسفالت 112 کیلومتر راه های روستایی در بندرلنگه خبر داد و گفت : با اجرای طرح 112 کیلومتر آسفالت تقریبا مشکل تمام روستاهای شهرستان به صورت 100 درصدی بر طرف خواهد شد که در این میان بیش از 20 روستا از این طرح بهرمند خواهند شد .

پاسلار در پایان خاطر نشان کرد: تا اوایل سال جدید پروژه جاده دوبانده بندرلنگه – خمیر تکمیل می گردد و همچنین جاده کمر بندی بندرلنگه  در سال جاری  شروع به کار خواهد کرد.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی