منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹
شناسه خبر: 219424
گروه :خبر
7719_178

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در تنها بندر جزیره مرجانی خلیج فارس طی پنج ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمود قنبری،مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش  ضمن تشریح عملکرد بندر تجاری کیش در بخش های کالا و مسافر طی پنج ماهه سال 94، گفت: طی مدت یادشده، در مجموع یک  میلیون و 31 هزار و 45تن انواع کالا در جزیره کیش تخلیه و بارگیری شد که از این میزان، 906 هزار و 922تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 124 هزار و 123تن به آن کالاهای نفتی اختصاص دارد.

 

 

وی سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بنادر را بیش از 40 هزار تن عنوان کرد و افزود: از این میزان، قریب به 37 هزار و 928 تن مربوط به فعالیت های واردات و بالغ بر یکهزار و 814 تن نیز به صادرات این کالاها اختصاص یافته است.

 

 

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون را 867 هزار و 180 تن اعلام کرد.

 

 

قنبری با اعلام اینکه این منطقه جغرافیایی زیبا به عنوان یکی جزایر دارای جاذبه های متنوع گردشگری دریایی و تجاری هر ساله پذیرای خیل عظیمی از مسافران دریایی از اقصی نقاط ایران است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، در مجموع 230 هزار و 228 نفر مسافر در این جزیره جابجا شدند.

 

 

وی بیان کرد: طی سال جاری، 130 هزار و 379 نفر مسافر و گردشگر به وسیله شناورهای تفریحی از طریق بندرگاه این جزیره جابجا شدند که 25 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

 

 

به گفته این مقام مسئول، ورود و خروج 34 هزار و 474 دستگاه خودرو متعلق به مسافران طی پنج ماه گذشته از طریق شناورهای لندینگ کرافت در جزیره کیش به ثبت رسید.

 

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش در پایان افزود: تردد شناورها در این جزیره به شش هزار و 401 فروند رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد رشد داشته است.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی