منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۶
شناسه خبر: 231325
گروه :خبر
13910723000577_PhotoA
 

شکست رقابت عربستان در برابر روسیه

صادرات نفت عربستان ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت

صادرات نفت عربستان با شکست در رقابت با روسیه در ماه آگوست از حدود 7.3 میلیون بشکه روزانه به زیر 7 میلیون بشکه رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، صادرات نفت عربستان به عنوان بزرگ ترین صادر کننده نفت در جهان در ماه آگوست از حدود 7.3 میلیون بشکه روزانه به زیر 7 میلیون بشکه رسید.

بر همین اساس این کشور با هدف حفظ بازار نفت خود ذخایر انبار شده این حامل انرژی را از 320 میلیون بشکه در ماه جولای به 326.6 میلیون بشکه در ماه اگوست افزایش داده است.

بنا به گفته محمد رمادی، کارشناس مستقل نفتی در لندن، کاهش صادرات نفت عربستان نشان دهنده واقعیت کنونی بازار نفت جهانی است.

این کارشناس نفتی تأکید کرد کاهش صادرات نفت عربستان در شرایط کنونی عادی است چرا که رقابت در بازار افزایش یافته است و برخی کشورهای عضو اوپک در حال ارائه تخفیفاتی هستند که قیمت تمام شده نفت آنها را از قیمت نفت عربستان پایین تر آورده است.

تولید نفت در جهان در ماه می به بیشترین میزان خود دست یافت و یک ماه پس از آن نیز تولید نفت عربستان به بالاترین میزان خود برابر با 10.56 میلیون بشکه در روز رسید.

در حال حاضر عربستان با کنار گذاشتن سیاست پیشین خود در کاهش تولید برای افزایش قیمت نفت، پیشاپیش اعضای اوپک تولید نفت خود را برای حفظ بازار افزایش داده است.

عربستان سعودی در ماه آگوست تولید خود را از 10.36 میلیون بشکه در ماه جولای به 10.27 میلیون بشکه در روز رساند.

بنا به اعلام سعودها به اوپک، این کشور در ماه سپتامبر نیز روزانه 10.23 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است.

بنا به اعتقاد رمادی، افزایش ذخایر نفتی عربستان یک استراتژی از سوی این کشور برای حفاظت از سهم خود در بازار صادرات نفت جهان است.

این کارشناس می افزاید عربستان تولید نفت خود را به زیر 10.2 میلیون بشکه کاهش نخواهد داد و تولید اضافه نفت این کشور سر از انبارها در خواهد آورد.

رمادی تأکید می کند که عربستان چند ماهی است که این سیاست را در پیش گرفته و پیش بینی می شود تا زمانی که بخواهد سهم بازار خود را در این شرایط پر رقابت حفظ کند به این سیاست ادامه خواهد داد.

روسیه و عربستان رقابت شدیدی برای بازاریابی نفت در کشورهای آسیایی به ویژه اروپا انجام می‌دهند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است