منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۵
شناسه خبر: 193430
گروه :خبر

آژانس بین‌المللی انرژی در جدیدترین گزارش از افزایش صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی به بالاترین میزان از ژوئن 2012 برابر با روزانه 1.4 میلیون بشکه، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آژانس بین‌المللی انرژی طی گزارشی اعلام کرد، ایران در ماه گذشته میلادی بالاترین میزان از زمان تشدید تحریم‌ها، نفت صادر کرده است.

بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، میزان صادرات نفت ایران در ماه می به 1.4 میلیون بشکه در روز رسیده است که 235 هزار بشکه در روز از ماه آوریل بیشتر است و بالاترین رقم از ژوئن 2012 به شمار می‌رود. همچنین این کشور در ماه می 2.85 میلیون بشکه نفت استخراج کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است، تهران خود را برای روز پس از برداشته شدن تحریم‌ها آماده می‌کند. میادین ایران از لحاظ نظری، طی 6 ماه پس از برداشته شدن تحریم‌ها، توانایی تولید 3.4 تا 3.6 میلیون بشکه نفت در روز را دارد.

بر اساس گزارش این نهاد بین‌المللی، مشخص نیست که چه میزان از نفت فروخته شده در ماه می از ذخایر نفتی بوده است، مشخص نیست.

رکن‌الدین جوادی معاون وزیر نفت در ماه گذشته در کوالالامپور گفته بود که ایران 10 میلیون بشکه نفت ذخیره شده دارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور