منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۹
شناسه خبر: 265475
گروه :خبر
IMG_20160106_124910-300x225 (1)

کارگاه آموزشی قوانین واردات و صادرات کالا با حضور بازرگانان، تجار و فعالان اقتصادی حاجی آباد و با سخنرانی فرماندار ریاست اداره صنعت معدن تجارت حاجی آباد تدریس مهندس قاسمی کارشناس بازرگانی درسالن فرمانداری برگزار شد.

کارگاه آموزشی قوانین واردات و صادرات کالا با حضور بازرگانان، تجار و فعالان اقتصادی حاجی آباد و با سخنرانی فرماندار ریاست اداره صنعت معدن تجارت حاجی آباد تدریس مهندس قاسمی کارشناس بازرگانی درسالن فرمانداری برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد ،اصغر جهانگیری فرماندار شهرستان حاجی آباد با اشاره به لزوم بهره مندی و کسب دانش های مرتبط با فنون تجارت گفت: یکی از الزامات گذر از اقتصاد نفتی و اتکاء درآمدهای حاصل از صادرات کالاهای غیرنفتی، کسب دانش و مهارت در راهکارهای صادراتی است.

اصغر جهانگیری از افتتاح ناحیه دو صنعتی شهرستان در دهه فجر خبر داد و افزود: امیدوارم با افتتاح این ناحیه صنعتی با توجه به شرایط استراتژیک حاجی آباد در بخش های صنعت و معدن و کشاورزی بخش صادرات کالا در شهرستان رونق بگیرد.

در ادامه رامین آشوری ریاست اداره صنعت معدن تجارت  با تاکید بر اینکه صادرات کالا صادرات فرهنگ یک کشور است،توجه به نوع کالای صادراتی را مقدم بر میزان ارزآوری آن کالا دانست.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را  آشنایی تجار و بازرگانان و فعالان بخش تجارت در شهرستان  ، با مقررات داد و ستدهای بین‌المللیو اشنایی با قوانین واردات و صادرات عنوان کرد.

آشوری با توجه به اهمیت تنظیم بازار، این امر نباید مانع از انجام صادرات شود زیرا سبب از دست رفتن بازارهای فروش خارجی و در نهایت به ضرر تولیدکنندگان داخلی خواهد شد.

 آشوری صادرات سه مورد از کالاها را ممنوع عنوان و اضافه کرد: صادرات  اقلام میراث فرهنگی، ذخایر ژنتیکی انسان ،حیوانات و گیاهان و اقلام مشمول حمایت های یارانه ای ممنوع است.

آشوری  با بیان این مطلب اظهار کرد: بی توجهی و نا آگاهی تجار و صادرکنندگان از این پیش شرط، دلیل بروز مشکلات عدیده مالیاتی برای آنان است.

وی همچنین مواد اولیه صنعتی را که با هدف تولید صادراتی وارد کشور می شوند، تا یک سال معاف از پرداخت حقوق وارداتی عنوان و بیان کرد: این قانون نیز با رعایت ظرفیت تولید واحد صنعتی متناسب با میزان واردات مواد اولیه و انجام صادرات برای یک سال قابل استفاده است.

آشوری تصریح کرد: امید است با افتتاح ناحیه 2 صنعتی شهرستان واحد های صنعتی راه اندازی و صادرات در شهرستان افزایش پیدا کند.

ریاست اداره صنعت معدن تجارت حاجی آباد از برگزاری دوره های آموزشی احکام تجارت و برندسازی و بازاریابی بین المللی خبر داد.

انتهای پیام

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است