منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 257559
گروه :خبر
13931107000467_PhotoA
 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشدار داد

شیوع تب مالت در کشور/ مبتلایان سال گذشته،‌ ۲۰ هزار نفر

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تب مالت خطرناک‌ترین بیماری عفونی مشترک انسان و دام برای انسان محسوب می‌شود، نسبت به شیوع آن در کشور هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ رسول خضری، ضمن هشدار نسبت به شیوع تب مالت در کشور، افزود: بر اساس آمارهایی که از سوی وزارت بهداشت به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارائه شد، در سال گذشته حدود 20 هزار نفر به این بیماری مبتلا شدند و این در حالی است که هنوز آمارهای مربوط به سال 94 ارائه نشده است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تب مالت بیماری مشترک انسان و دام است، در واقع انسان میزبان واسط به شمار می‌رفت؛ از سویی دیگر 800 نوع بیماری مشترک دام و انسان وجود دارد که خطرناک‌ترین بیماری عفونی برای انسان محسوب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: واقعیت آن است که نباید رشته‌های دانشگاهی دامپزشکی زیرمجموعه وزارت علوم باشد و جای تعجب است حال که وزارت بهداشت این رشته‌های تحصیلی مرتبط با خود را از وزارت علوم جدا کرده، چرا رشته دامپزشکی از این قاعده جدا شده است.

وی یادآور شد: آموزش، مدیریت، کنترل بیماری‌های مربوط به حوزه دام نیازمند نظارت وزارت بهداشت است همچنین قرنطینه‌های دامپزشکی باید از سوی این وزارتخانه کنترل شود در حالی که این نظارت وجود ندارد.

خضری تأکید کرد: سازمان دامپزشکی زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی است که وزارتخانه‌ای کمی است اما وزارت بهداشت اقدامات کیفی انجام می‌دهد؛ درحالی که دست این وزارتخانه برای بسیاری از فعالیت‌های در این حوزه بسته است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در گفت‌وگو با خانه ملت، یادآور شد: نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بارها از شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست داشتند تا قرار گرفتن رشته دامپزشکی در زیر مجموعه وزارت بهداشت را به تصویب برساند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر رشته دامپزشکی زیرمجموعه وزارت بهداشت قرار گیرد، با مدیریت این وزارتخانه می‌توان از شیوع بیماری‌های مشترک دام و انسان جلوگیری کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است