منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
شناسه خبر: 238510
گروه :خبر
IMG_5665-1

روستای مسن که بالغ بر 650 خانوار و 2300 نفر جمعیت می باشد که به دلیل آب شرب غیر بهداشتی، مشکلات کلیوی و عفونی از شایعترین نوع بیماری در بین مردم روستای مسن می باشد از این رو گروه جهادی شهید وزوایی نسبت به اعزام پزشک به این روستای محروم اقدام کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس اردوی جهادی(کاروان سلامت پزشکی)گروه جهادی شهید محسن وزوایی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم در روستاهای محروم شهرستان قشم(روستای مسن) برگزار گردید.

 

 

 

 

 

اشکان برومند زاده، مسئول گروه جهادی شهید محسن وزوایی در قشم گفت: گروه جهادی شهید محسن وزوایی پس از بررسی شرایط و موقعیت مناطق محروم شهرستان قشم، روستای مسن را که از لحاظ امکانات پزشکی و بهداشتی مورد بی مهری قرار گرفته بود به عنوان محل اجرای طرح بهداشتی- درمانی انتخاب نمودند.

 

 

 

 
برومند زاده تصریح کرد: این گروه جهادی پس ازهماهنگی های صورت گرفته با مسئولین محلی (دهیاری – شورا) مسن و اطلاع رسانی حضور گروه جهادی پزشکی در روستای مذکور با اکیپ 25 نفره از دانشجویان جهادی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم به همراه پزشک، ماما، پرستار و روانشناس عازم روستای محروم مسن(از روستاهای محروم شهرستان قشم) گردید.

 

 

 

 

 
وی با توجه به نیازسنجی و شرایط خاص روستای مسن، افزود: گروه جهادی شهید وزوایی در چهار حوزه فرهنگی، آموزشی، خدمات بهداشتی- درمانی و مشاوره ای به ارائه خدمات به عموم مردم روستای مسن پرداختند.

 

 

 

 

 
مسئول گروه جهادی شهید محسن وزوایی با اشاره به ترکیب جمعیتی روستای مسن که بالغ بر 650 خانوار و 2300 نفر جمعیت می باشد، گفت: با تحقیقات و بررسی های بعمل آمده از دهیاری و شورای شهر مسن و بهورز مرکز بهداشت مسن و پزشکان اعزامی توسط گروه جهادی شهید وزوایی، به دلیل آب شرب غیر بهداشتی، مشکلات کلیوی و عفونی از شایعترین نوع بیماری در بین مردم روستای مسن می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

وی، اظهار کرد: عدم حضور پزشکان متخصص در بخش کودکان و زنان باعث به وجود آمدن بسیاری ازاختلالات روحی و روانی وعدم رعایت مسائل مربوط به بهداشت فردی شده است که ناراحتی اعصاب و روان، افسردگی، تشنج و دیابت و فشارخون ، عدم رعایت بهداشت فردی از جمله معضلات بوجود آمده در بین کودکان و زنان روستای مسن می باشد.

 

 

 

 

 
برومندزاده تصریح کرد: ویزیت رایگان بیش از 150 نفر از مردم روستای مسن توسط پزشک به همراه توزیع رایگان دارو، برگزاری دوره های آموزشی(بهداشت فردی زنان وخانواده) و ارائه مشاور رایگان توسط ماما، برگزاری دوره های آموزشی (بهداشت مدارس و بهداشت فردی) برای دختران و پسران در مدارس در مقاطع ابتدایی و راهنمایی روستای مسن، ارائه مشاوره و ویزیت رایگان پیرامون مشکلات و ناراحتی های اعصاب و روان، افسردگی و… توسط روانشناس، توزیع رایگان مسواک و خمیر دندان بین دانش آموزان مقطع ابتدایی، توزیع رایگان شامپو بین دانش آموزان دخترو پسر مقطع ابتدایی، برگزاری مسابقات فرهنگی توسط دانشجویان جهادی علوم پزشکی از اهم برنامه های اجرایی در این اردوی جهادی(کاروان سلامت پزشکی) بود.

 

 

 

 
مسئول گروه جهادی شهید محسن وزوایی، خاطرنشان کرد: حضور حداقل یک پزشک عمومی به صورت دائم در روستای مسن، حضور متخصص داخلی، متخصص نفرولوژی، روانشناس، متخصص کودکان، متخصص زنان وخانواده در روستای مسن، رعایت و اصلاح بهداشت محیط و بهداشت روان به همت مسئولین محلی و شهرستانی، آموزش بهداشت روان و بهداشتی فردی دربین کودکان و زنان به صورت مستمر، تجهیز مرکز بهداشت روستای مسن به امکانات و تجهیزات مورد نیاز از جمله پیشنهادات مطرح شده جهت رفع معضلات و مشکلات روستای مسن می باشد.

 

 
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند