منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۷
شناسه خبر: 251126
گروه :خبر
hormoz

یک روزنامه انگلیسی از شیوع نوعی بیماری مرگبار بین عناصر داعش در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، روزنامه “میرور” در گزارشی نوشت، این بیماری مرگبار پوستی به دلیل آلودگی و رعایت نشدن مسائل بهداشتی در مناطق تحت کنترل داعش به سرعت در حال گسترش است.

این روزنامه خاطرنشان کرد که این بیماری زخم های بزرگی را روی پوست ایجاد می‌کند و با وجود آنکه درمان آن با داروهای ساده امکان پذیر است، در صورت درمان نشدن فرد مبتلا، مرگبار خواهد بود.
میرور با اشاره به ابتلای حدود 100 هزار نفر به این بیماری در مناطق تحت کنترل داعش خاطرنشان کرد، ساکنان رقه با خطر بیشتری مواجه هستند.

میرور تأکید کرد که فعالان سازمان پزشکان بدون مرز سعی کردند در ابتدا مانع گسترش این بیماری در رقه شوند ولی پس از کنترل داعش بر این استان و بسته شدن مراکز درمانی، کادر پزشکی از ترس اقدامات خشونت آمیز داعش از این منطقه خارج شدند.

بر اساس این گزارش، این بیماری که خطرناکترین نوع از “لیشمانیاز” است، به دلیل برخوردار نبودن پزشکان محلی از دانش کافی برای درمان آن، گسترش یافته است.

عامل به وجود آمدن این بیماری نوعی پشه خاکی است و بیشتر در مناطقی دیده می شود که مردم از فقر، سوء تغذیه و رعایت نشدن بهداشت رنج می برند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است