منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۱
شناسه خبر: 207720
گروه :خبر
326377

مسئول بهداشت خانواده شهرستان بندر خمیر با بیان اینکه سلول های بنیادی ضد سرطان در شیر مادر کشف شده است افزود : کودکانی که با شیر مادر تغذیه می شوند اولین آنتی بیوتیک و واکسن دریافتی زنده را از شیر مادر می گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، امید خواه مسئول بهداشت خانواده شهرستان بندر خمیر در گفتگو با خبر نگار لوار گفت: اکنون بحمدالله بدلیل بالا رفتن آگاهی مادران استفاده از شیر مادر بیشتر شده و سال به سال رو به افزایش است.

 

وی در ادامه افزود : با برگزاری کلاس ها مداوم و همایش هایی از سوی شبکه بهداشت و متخصصان می گذارند مخصوصا در هفته شیر مادر ، مادران به این مسئله توجه بیشتری دارند . ما از دوران دبیرستان این آموزش ها را شروع می کنیم کلاس های آموزشی را از زمانیکه خانم ها یک دختر جوان هستند آغاز می کنیم که سطح آگاهی را بالا ببریم و در کلاس هاس های دوران بارداری آموزش های لازم را نیز به مادران می دهیم.

 

مسئول بهداشت خانواده شهرستان خاطر نشان کرد : به هیچ وجه بدون تایید متخصص شیرخشک به نوزادان تعلق نمی گیرد.ما در حال حاضر با آموزش های داده شده به مادران قطع شیر مادر را در زیر یکسال نداریم مگر در موارد استثنا که مادران مجبور به قطع باشند وهیچ مادری نمیتواند بگوید من نمی توانم به نوزادم شیر دهم مگر در صورتیکه پزشک این حرف را تایید نماید که چنین چیزی اصلا ممکن نمی باشد.

 

امید خواه با بیان اینکه دو شاخص برای تغذیه نوزادان وجود دارذد ، گفت:یک نوع تغذیه انحصاری با شیر مادر است که در شش ماهه اول فقط مادر به نوزاد شیر دهد و حتی آب هم در هوای گرم به نوزاد ندهد فقط مولتی ویتامین به همراه مکمل که داده می شود که در شهرستان این گونه تغذیه 98 درصد می باشد . ودیگری تداوم تغذیه با شیر مادر است که زمانیکه مادر میخواهد غذای کمکی را شروع کند اول شیر مادر را بدهد بعد غذای کمکی داده شود در یکسال اول و در یکسال دوم هم در کنار غذای کمکی شیر مادر را داشته باشیم تا 24 ماهگی که آمار این نوع تغذیه در شهرستان به 96 درصد می رسد.

 

وی یادآور شد: سلامتی که در شیر مادر است در شیر خشک نیست و افرادی که با شیر مادر تغذیه می شوند بزه کار نمی شوند و از لحاظ روحی و روانی بهتر هستند و دچار بیماری های شایع دوران کودکی نخواهند شد تا کودکانی که با شیر خشک تغذیه می شوند و در صد هوشیاری در نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شود نسبت به نوزادان شیر خشکی بالاتر است.

 

مسئول بهداشت خانواده شهرستان با اشاره به مفید بودن شیر مادر عنوان کرد : تغذیه نوزادان با شیر مادر علاوه بر اینکه برای نوزاد مفید است برای مادر نیز مزایایی به دنبال دارد از جمله پیشگیری از سرطان رحم و سینه و مادران را از افسردگی های بعد از بارداری دور می نماید ، حتی کم خونی مادر نیز در این دوران جبران خواهد شد و از همه مهم تر اینکه از لحاظ اقتصادی است که هزینه ای برای خانواده ها ندارد و دغدغه های تهیه شیر خشک از بین می رود.

 

امید خواه اظهار داشت: الان سلول های بنیادی ضد سرطان در شیر مادر کشف شده است و کسانیکه با شیر مادر تغذیه می شوند اولین آنتی بیوتیک و واکسن دریافتی زنده را از شیر مادر می گیرند و تمامی ویتامین ها واملاح متناسب با کلیه بچه در شیر مادر وجود دارد ، حتی مادرانی که هپاتیت و ایدز دارند راحت می توانند به کودکان خود شیر دهند بودن اینکه بیماری به آنها انتقال پیدا کند ، البته در صورتیکه تغذیه انحصاری انجام شود .

 

وی در مورد آغوز شیر مادر که ابتدای شیر مادر است گفت : نباید نوزاد را از آغوز شیر مادر محروم نمود ، در آغوز املاح زیادی است و نوزاد را کاملا سیر نگه می دارد و آغوزهست که به شیر انتقالی تبدیل می گردد و میکیدن های مکرر سینه مادر است که باعث تولید شیر می شود .

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است