منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۶
شناسه خبر: 331836
گروه :خبر
hormoz

موسسه دموکراسی و حقوق بشر در بحرین در بیانیه‌ای هشدار داد که سلب تابعیت شیخ قاسم به تنش‌های داخلی و خشونت و مبارزه مردم با رژیم آل خلیفه در بحرین منجر خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، موسسه دموکراسی و حقوق بشر در بحرین در بیانیه‌ای هشدار داد که سلب تابعیت شیخ قاسم منجر به تنش‌های داخلی و خشونت و مبارزه مردم با رژیم آل خلیفه در بحرین خواهد شد.

در این رابطه، سید احمد الودایی، رئیس موسسه دموکراسی و حقوق بشر در بحرین اعلام داشت که هدف قرار دادن روحانی برجسته شیعه توسط رژیم آل خلیفه، یک خط قرمز برای بیشتر مردم بحرین است و اینکه اقدام مقامات بحرینی علیه شیخ عیسی قاسم فقط نقض حقوق بشر و یا حق شیخ عیسی قاسم در تابعیت نیست بلکه نقض حقوق طایفه شیعه در موضوع مربوط به آزادی‌های دینی از طریق هدف قرار دادن رهبر دینی‌شان است.

کمیسر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر نیز اعلام داشت که در چند سال گذشته حداقل 250 تن از مردم بحرین به اتهام وفادار نبودن به رژیم آل خلیفه از این کشور سلب تابعیت شدند. بنا بر گزارش گروه حقوق بشر، حداقل 5 نفر در ماه گذشته از بحرین سلب تابعیت شدند.

الجزیره در ادامه نوشت: یکی از فرماندهان سپاه انقلاب [اسلامی] ایران نیز در بیانیه‌ای اعلام داشت که رژیم بحرین بعد از سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم با مقاومت مسلحانه در سراسر این کشور مواجه خواهد شد.

رسانه‌های وابسته به این رژیم به نقل از وزارت کشور بحرین مدعی شدند که شیخ عیسی قاسم، روحانی برجسته شیعه، به ترویج افراط‌گرایی در این کشور پرداخته بوده است.

این اتهامات واهی، تنها یک هفته بعد از منحل کردن فعالیت‌های جمعیت الوفاق به جرم تروریسم، افراط‌گرایی و خشونت پروری، به سمت این روحانی شیعه نشانه رفت.

ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه انقلاب [اسلامی] به آل خلیفه هشدار داد که اقدامات این رژیم، منطقه را به آتش خواهد کشید. وی همچنین اظهار داشت که آل خلیفه در نهایت سزای اعمال خود را خواهد دید و رژیم خون‌خوار حاکم در بحرین ساقط خواهد شد.

 یکی دیگر از اتهامات ساختگی رژیم بحرین به شیخ قاسم، وجود حساب بانکی‌ای با 10 میلیون دلار سرمایه به نام وی است.

بعد از اعلام سلب تابعیت این روحانی برجسته شیعه، صدها تن برای حمایت از وی در بیرون خانه شیخ جمع شدند و با همراه داشتن پلاکارت، شعارهای مذهبی سر دادند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان