منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
شناسه خبر: 256513
گروه :خبر
حوزه و دانشگاه
 

رئیس دانشگاه پیام نور پارسیان:

شکل گیری انقلاب اسلامی اوج وحدت حوزه و دانشگاه بود

رئیس دانشگاه پیام نور پارسیان عنوان کرد: ایران تنها کشور اسلامی است که علما را در عرصه اقتصادی و اجتماعی شرکت داده است و با شکل گیری انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه بیشتر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ اصغر پیکرآراء رئیس دانشگاه پیام نور پارسیان گفت: اخلاق از جمله مسائلی است که در جوامع بویژه جوامع توسعه یافته اقتصادی بی اهمیت شده است و بیشتر به علم و نتایج آن گرایش دارند در مقابل کشورهای اسلامی علم و پیشرفت را منفور می دانند تنها راه حل مسائل را معرفتهای دینی می دانند.

رئیس دانشگاه پیام نور پارسیان اظهار کرد: ایران تنها کشور اسلامی است که علما را در عرصه اقتصادی و اجتماعی شرکت داده است و با شکل گیری انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه بیشتر شد.

پیکراراء تصریح کرد: یکی از هجمه هایی که کشورهای اسلامی روی ان کار می کردند بازگشت به افکار قدیمی و جاهلانه ای بود که حوزه فقط در حیطه مسائل دینی و آخرت، دانشگاه هم به دنبال پیشرفتهای اقتصادی  و به دنبال پیروی از جدایی دین از سیاست بودند.

وی افزود: شهادت شهید مفتح این نوید را به انقلاب داد که حوزه و دانشگاه از یکدیگر جدا نبوده بلکه در کنار هم  و به منزله دو بالی باععث پیشرفت جامعه از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و معرفتی هستند بدون وجود علم و تهذیب حرکت به سمت آرمانهای اصلی میسر نیست.

رئیس دانشگاه پیام نور پارسیان خاطرنشان کرد: برای حفظ اتحاد حوزه و دانشگاه، علمای دین باید مشکلاتی اخلاقی بوجود آمده را حل کنند چون برای پیشرفتهای جامعه به علومی نیازمند است که توسط دانشگاه و حوزه انجام  می پذیرد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند