منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰
شناسه خبر: 363106
گروه :خبر
%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%871

کارشناس علوم تربیتی گفت : یکی از راههای پیشگیری از بروز آسیب های رابطه پسرها با دختران، نظارت پدر و مادر بر روابط آنهاست اگر این نظارت وجود ندارد؛ این نظارت را ایجاد کنند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ طاهره داودی کارشناس علوم تربیتی با اشاره به رابطه پسرها و دختران قبل از ازدواج گفت :  مهم ترین معیار رابطه دختر و پسر باید در ضرورت و نیاز عقلانی به رابطه یا نیاز اجتماعی دید و میزان رابطه و حتی مجاز بودن رابطه دختر و پسر را بر اساس عقل و معیار فرهنگ اجتماعی که دین و مذهب در جامعه ما به خصوص یکی از ملاک های فرهنگی اجتماعی مهم است تعیین می کند .

وی افزود:در مواردی که دختر و پسر در ارتباط با یکدیگر دچار وابستگی عاطفی می شوند و احتمال آسیب روانی برای یکدیگر ایجاد می کنند ، طبیعا چنین رابطه ای درست نیست و مشکل ساز خواهد بود باید بیشتر مراقب باشند در جامعه ما دیده می شود که بعضی از پسرها در ایجاد رابطه با دختر همان اول می گویند قصد ازدواج ندارند و دختر هم می پذیرد که فقط دوست  هم باشند و متاسفانه در بیشتر این موارد رابطه از حد یک رابطه دوستانه فراتر می رود و به ارضای نیاز جنسی یکدیگر کشیده می شوند و بعد از آن احساس افسردگی ایجاد می شود .

داودی خاطر نشان کرد: مهم ترین آسیب روانی برای دختران و پسران در نتیجه از بین رفتن رابطه و شکست عاطفی ، انتخاب نادرست همسر در آینده و نتوانستن تصمیم گیری درست در انتخاب همسر و مهم تر از آن ، به وجود آمدن بدبینی به جنس مخالف هم در دختران ما و هم در پسران ما است که این مورد نگران کننده هست و می تواند تاثیرات منفی بسیاری در به دنبال داشت باشد .

این کارشناس ارشد علوم تربیتی در خاتمه بیان داشت: یکی از راه های پیشگیری از بروز چنین آسیب هایی ، استفاده از تجربه بزرگ تر ها به خصوص پدر و مادر به طور ویژه است و پسر ها و دختران باید نظارت پدر و مادر را بر رابطه خود بیشتر کنند و اگر وجود ندارد این نظارت را ایجاد کنند .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت