منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸
شناسه خبر: 309007
گروه :خبر
IMG_9666

امام جمعه کیش گفت: شکست حمله هوایی آمریکا در طبس یکی دیگر از روزهای معجزه آسای تاریخ انقلاب اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های این هفته نماز سیاسی عبادی جمعه با تسلیت وفات حضرت حضرت زینب(س) و بزرگداشت شیخ صدوق عالم برجسته جهان اسلام و تبریک روز شوراها گفت: اداره کلان شهرهایی مانند تهران توسط کسانی که در شوراها موفق به کسب آراء از سوی مردم و کسب اعتماد مردم شدند قابل تقدیر است و در جزیره کیش نیز به اعضاء شورا اسلامی این روز را تبریک گفته و آرزوی موفقیت می کنیم.

 

 

وی به حادثه طبس و حمله هوایی آمریکا توسط نیروهای نظامی برای آزادی گروگان ها در 5 اردیبهشت ماه 59 اشاره کرد و افزود: شکست حمله هوایی آمریکا به ایران اسلامی در طبس که در تاریخ ماندگار شد یکی دیگر از یوم الله ها و روزهای معجزه آسای انقلاب اسلامی است.

 

 

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه در زمان حمله هوایی آمریکا به طبس بسیاری از این حمله و توطئه ها و نقش های آمریکا بی اطلاع بودند اظهار کرد: با وجود توان هوایی آمریکا در این حمله خداوند متعال از مردم و انقلاب اسلامی دفاع کرد و طومار حمله آمریکا در یک جریان طبیعی در صحرای طبس پیچیده و نقشه بسیار خطرناک و خائنانه ای که برای متضرر ساختن اسلام و انقلاب طراحی کرده بود نقش برآب شد.

 

 

وی به وعده قرآن کریم در دفاع از کسانی که راه حق و راه الهی را برگزیده اند اشاره کرد و افزود: خداوند به مومنان وعده کرده است که شما محکم و استوار بایستید که خداوند در زمانی که شما خود آگاه نیستید از شما دفاع می کند.

 

 

حجت الاسلام علیدادی جنون و جنایت های هیئت حاکمه آمریکا در طول قرن های اخیر را روی دیگر سکه حضور آمریکا در صحنه جهانی عنوان کرد و گفت: قبل و بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی فهرستی از جنایت های امریکایی ها که به صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط عوامل خود فروخته در حق ملت مظلوم ایران صورت گرفته می توان مشاهده کرد که لیستی بس سیاه و طولانی است.

 

 

وی با تاکید بر اینکه دولت ایران تنها در بحث هسته ای اقدام به مذاکره با آمریکا و دیگر کشورهای 1+5 انجام داده است افزود: ما منطق و استدلال داشته و برای دفاع از آن و نمایش آن به بهترین وجه ممکن در این مذاکرات شرکت کرده و از حقوق خود دفاع کردیم. مسئولان ما نیز قدرتمندانه در این عرصه حضور یافته و توانستند از حقوق ملت ایران دفاع کنند.

 

 

امام جمعه کیش با تصریح بر اینکه شرکت در مذاکره به معنای این نیست که آمریکایی ها از جنایاتشان دست برداشته اند ابراز کرد: در طول تاریخ ایران اسلامی و به خصوص در قرن های اخیر از کسانی ضربه خوردیم که تمامیت خواه بودند و در تاریخ جنایت و زیاده خواهی آمریکایی ها و انگلیسی ها فراموش شدنی نیست و از حافظه ملت ایران پاک نمی شود.

 

 

وی ادامه داد: لشکرکشی های جنایتکارانه آن ها در جهان اسلام که موجب به خاک و خون کشیده شدن ملت های مسلمان بی شماری چون عراق، یمن، سوریه و دیگر مسلمانان فراموش شدنی نیست و روزی بر مسلمانان نمی گذرد که خونی برزمین ریخته نشود و پشت صحنه این خونریزی ها استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا نباشد.

 

 

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه اعتکاف شباهت ها و تفاوت هایی با نماز، روز و حج دارد به همین دلیل تبدیل به یک عبادت مستقل شده است یادآور شد: اعتکاف معجونی از سه عبادت بزرگ نماز، روزه و حج است.

 

 

وی افزود: مسجد محوری در دستور کار اعتکاف است و معتکف باید همانگونه که در نماز با خدا راز و نیاز می کند در اعتکاف نیز به ذکر و راز و نیاز بپردازد.

 

 

حجت الاسلام علیدادی در ادامه اظهار کرد: همانگونه که در ماه رمضان روزه بگیرد، در زمان اعتکاف نیز روزه دارد و همانگونه که در حج محرم شده وبرخی کارها بر وی حرام می شود در اعتکاف نیز باید برخی امور را بعنوان محرمات انجام دهد.

 

 

وی تاکید کرد: در هنگام اعتکاف حضور در مسجد خاط شرط است و معتکف باید در مسجد خاصی به عبادت پرداخته و معتکف شود.

 

 

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با دعوت و توصیه مومنان به تقوی الهی به جایگاه کبر وغرور در میان انسان ها اشاره کرد و تصریح کرد: کبر و غرور می تواند جایگاه موقتی پیدا کرده و لباس حق پوشیده و خود را حق جلوه دهد ولی حق با تکیه بر خود همیشه روی پای خود ایستاده است.

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است