منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳
شناسه خبر: 277956
گروه :خبر
images

چهار نفر از خبرنگاران فعال قشم در پى شکایت سازمان منطقه آزاد به جرم نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به دادسرا احضار شدند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در پى هتک حرمت مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد و برخورد فیزیکى وى در شهریورماه سال جارى با خبرنگار پیشکسوت قشم ، خانه مطبوعات منطقه آزاد و بسیج رسانه مبادرت به صدور بیانیه اى مبنى بر محکومیت این حرکت ناپسند توسط مدیر کل حراست کرد و خبرنگاران جزیره نیز این بیانیه را در سایت ها منتشر کردند .

 

حقوقى سازمان منطقه آزاد به در خواست مدیر کل حراست و مدیر کل وقت روابط عمومى شکایتى علیه خبرنگاران و سایت هایى که این بیانیه را بازپخش کرده بودند تنظیم و تسلیم دادسرا کرده بودکه باعث شد چهار نفر از خبرنگاران فعال قشم به عنوان مطلعین به دادگاه احضارشده اند .

 

محمد ذاکری، فعال رسانه ای شهرستان قشم در گفتگو با هرمز با اشاره به احضار در دادگاه به جرم تشویش اذهان عمومی گفت: خبرنگاران تنهاخبر هتک حرمت مدیر کل حراست به خبرنگار قشم و بیانیه های تشکل های را انتشار دادند و جز بیان حقیقت هیچ اقدامی در راستای انشار خبر کذب انجام نشده است.

 

محمد امین ذاکری،دیگر خبرنگار احضار شده جزیره اظهار کرد: با شکایت سازمان منطقه آزاد از چهارنفر از خبرنگاران جزیره به عنوان شاهد در جلسه دادگاه حاضر شدیم اما در رویه جلسه تغییر پیدا کرد و خبرنگاران مورد بازخواست قرار گرفتند.

 

وی ادامه داد :مطالب منتشر شده در رسانه های قشم تنها بیانیه تشکل های سازمانی همچون بسیج رسانه و مطبوعات بود که در ادامه جوابیه منطقه آزاد نیز منتشر شده که نشان از بی طرفی فعالیت خبرنگاران داشته است.

 

ذاکری با اشاره به خبر سیلی خوردن خبرنگار قشمی و اهانت از سوی سازمان منطقه آزاد تصریح کرد:هم اکنون خبرنگاران ملزم شدند تا مجوز رسانه های خود را ارائه دهند که در صورت تعیین محوریت دادگاه اقدام به پیگری و بازخواست از جریان اجرایی خواهیم نمود.

 

احضار خبرنگاران محمد امین ذاکری، مقداد زکی زاده، محد ذاکری و محمد رکنی در حالى اتفاق مى افتد که به شکایت و پرونده خبرنگارسیلى خورده توجهى نمى شود و آن پرونده در دادسرا همچنان مفتوح در کنارى گذاشته شده است.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند