منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۷
شناسه خبر: 275421
گروه :خبر
13941111000030_PhotoA

همزمان با اجرایی شدن توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 یک نماینده جمهوریخواه آمریکایی از شکایت به دادگاه قانون اساسی این کشور برای از ریل خارج کردن این توافق به عنوان آخرین شانس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،  توافق هسته‌ای ایران و 1+5 امضا شده و اکنون به مرحله اجرایی نیز رسیده است اما با این وجود لوئی گومرت نماینده جمهوریخواه ایالت تگزاس به دنبال بردن این توافق به دادگاه برای متوقف و به چالش کشیدن آن است.

گومرت گفت: این آخرین شانس برای از ریل خارج کردن توافق است تا زمانی که باراک اوباما در کاخ سفید حضور دارد.

براساس این گزارش، علیرغم اینکه توافق به مرحله اجرا نیز رسیده است سناتور گومرت می‌گوید که قانون نیز در این زمینه از او حمایت می‌کند.

وی که قبلا قاضی بوده و اکنون عضو کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا است افزود: این توافق معاهده منع گسترش سلاحهای هسته‌ای را از چند بعد مخدوش می‌کند. شما نمی‌توانید یک معاهده را با چیزی که معاهده نیست تغییر بدهید. این توافق مسائلی ارائه می‌کند که فقط از طریق یک معاهده می‌توانید به آن برسید.

گومرت مدعی شد؛ این یک مساله مناسب برای دادگاه است و اگر دادگاه آن را به عنوان یک معاهده مورد تایید قرار بدهد رئیس جمهور می‌تواند به آن عمل کند اما واضح است که هنوز مورد تایید قرار نگرفته است.

وی اضافه کرد: یک مساله مهم دیگر نیز وجود دارد؛ کنگره نیز هرگز این توافق را به عنوان یک معاهده اعلام نکرده و مورد تایید قرار نداده است؛ دو سوم نمایندگان سنا باید به آن رای مثبت بدهند تا این توافق به عنوان یک معاهده مورد تایید قرار بگیرد.

وی تاکید کرد که این توافق همه شرایط را برای به دادگاه رفتن داراست و دولت نباید با آن مانند یک معاهده رفتار کند درحالیکه مورد تایید قرار نگرفته است.

گومرت در پایان گفت: از آنجا که سنا(یا حداقل رهبران سنا) جرات و شهامت ان را ندارند که قانون اساسی و یا آنچه که مورد نیاز است را انجام دهند پس آن را در دادگاه به چالش می‌کشیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است