منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
شناسه خبر: 314669
گروه :خبر
738666

در آخرین اظهارات دونالد ترامپ نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا آمده است که نژادپرستی در ریشه و درون جامعه آمریکا وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در جریان بازداشت یک زن مسلمان توسط پلیس شهر کالیفرنیا، یک نیروی پلیس با توسل به زور حجاب این زن را برداشت و او را در جلوی تمام کارکنان اداره پلیس تحقیر کرد.

روزنامه تلگراف نوشت: بعد از این ماجرا، خانم کرسپی پاول که یک مسلمان آفریقایی آمریکایی است علیه شهر لانگ بیچ و اداره پلیس این شهر شکایت کرد.

به گفته این زن مسلمان، پلیس مذکور بعد از کشف حجاب او دیگر اجازه نداد روسری‌اش را بپوشد.

در نتیجه این رفتار نامناسب، این زن مسلمان دچار افسردگی، سرخوردگی و استرس ذهنی شده است.

وکیل مدافع خانم کرسپی در بخش شورای روابط اسلامی-آمریکایی شهر لس‌آنجلس اظهار داشت که این اقدام یک تخطی اخلاقی جدی از سوی پلیس کالیفرنیا محسوب می‌شود. شکایت علیه پلیس خاطی در دادگاه با مضمون نژادپرستی و اشاعه ترس ثبت شده است.

نژادپرستی در میان مردم آمریکا ریشه دوانده است؛ چندی پیش نیز یک مقام عالی‌رتبه اداره پلیس لس‌آنجلس‌ به دلیل ارسال ایمیل‌های نژادپرستانه درباره مسلمانان، زنان، کاتولیک‌ها، لاتین‌تبارها و سیاه‌پوستان آمریکا مجبور به استعفا شد.

براساس اطلاعاتی که پروژۀ رصد خشونت پلیس در امریکا منتشر کرده است، 40 درصد از کسانی که به ضرب گلولۀ مأمورین 60 ادارۀ بزرگ پلیسِ این کشور کشته شده‌‎اند، سیاه‌پوست بوده‌اند. براساس این گزارش، از میان 404 نفری که در این بازۀ زمانی هدف گلولۀ پلیس شیکاگو قرار گرفته‌اند، 299 (74%) آفریقایی-امریکایی بوده‌اند.

در آخرین اظهارات دونالد ترامپ نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا نیز آمده است که نژادپرستی در ریشه و درون جامعه آمریکا وجود دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است