منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
شناسه خبر: 239603
گروه :خبر
index

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان سیریک گفت: در راستای حفاظت و حراست از محیط زیست یک نفر شکار چی در حین شکار پرنده گان شکار در محدوده منطقه تقیرو از توابع بخش مرکزی شهرستان با یک قبضه اسلحه برنو دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز حسین فراغ دل در مصاحبه اختصاصی با  آذینی افزود: شکارچیان می خواستند با استفاده از اسلحه و و روش شکار تور نسبت به شکار پرنده گان شکارچی و کل( بزکوهی ) اقدام کنند که خوشبختانه با استفاده از اطلاع رسانی بموقع مردم و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

 

 

 
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان سیریک تصریح نمود: بسیاری از شکار چیان با توجه به ارزش اقتصادی پرندگان شکاری اقدام به زنده گیری پرندگان بمنظور قاچاق و ارسال آنها به کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس دارند.

 

 

 
فراغ دل ابراز داشت: از آنجائیکه اکثر پرندگان با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناسب در شهرستان سیریک اقدام به تخم گذاری و تولید مثل می کنند شکار آنها ضررهای بسیاری سنگینی به محیط زیست و نابودی نسل این پرندگان خواهد شد.

 

 

 
این مسئول بیان کرد: در حال حاضر درسطح شهرستان از اوایل مهرماه تا اواخر آذرماه سال جاری پرنده گانی شامل شاهین ، بالا بان ، بحری و باز و دلیجه زندگی می کنند که جهت حفاظت و حراست از آنها باید همه مردم ، شوراهای اسلامی ، دهیاران برای این مهم همکاری و مساعدت داشته باشند.

 

 

 
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان سیریک تصریح کرد: برای شکار پرندگان شکارچی دولت بیش از 20 میلیون تومان جریمه نقدی درنظر گرفته و دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و شکارچیان علاوه بر جریمه نقدی از 3 ماه تا 3 سال زندانی منظور کرده است.

 

 

 
انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی