منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۳۶
شناسه خبر: 181527
گروه :خبر
index91

استاد حوزه و دانشگاه استفاده از شوراها را بهره بردن از خردجمعی دانست و افزود: در قرآن شورا به عنوان یک اصل پذیرفته شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی لبخندان استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به روز شوراها گفت: یکی از راهکارهایی که اسلام برای تسهیل در تصمیم‌گیری‌ها و مسائل اجتماعی ارائه می‌دهد مشورت است.

وی استفاده از شوراها را بهره بردن از خردجمعی دانست و افزود: در قرآن شورا به عنوان یک اصل پذیرفته شده است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه قرآن‌کریم صراحتا به پیامبراسلام(ص) دستور داده است که با اصحاب خود به مشورت بنشیند، اظهار کرد: شورا به این معنا است که از علم و تجربیات دیگران استفاده شود اما در پایان تصمیم‌گیری نهایی با خود شخص است.

وی با اشاره به آثار و نتایج مطلوب مشورت در زندگی تصریح کرد: وقتی مشورت می‌کنیم هم دیگران را مورد احترام و تکریم قرار داده‌ایم و هم توانسته‌ایم از فکر و اندیشه مشورت دهنده استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام لبخندان با بیان اینکه شورا از جایگاه والایی برخوردار است عنوان کرد: امیرالمومنین می‌فرماید کسی که مشورت کرد مسلما گمراه نشد.

وی با اشاره به مصادیق شورای در جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه قانون‌گذار در نظام اسلامی ایران یک مرجع بزرگ مشورت و شورا است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی