منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰
شناسه خبر: 339514
گروه :خبر
IMG_2745

امام جمعه موقت رودان با اشاره به 26 تیرماه سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان، گفت: یکی از مبارک ترین نهادهایی که معمار کبیر انقلاب اسلامی امام راحل(ره) بعد از شکل گیری نظام اسلامی، تأسیس کرد، نهاد شورای نگهبان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به 25 تیرماه آغاز هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی، اظهار کرد: اگر جامعه ای از سلامت روانی و جسمی برخوردار نباشد، این جامعه روی پیشرفت را نمی بیند و یک سیر قهقرایی را شروع می کند، بهزیستی و تأمین اجتماعی می تواند ابزاری برای تأمین سلامت جسمی و روانی جامعه باشند.

وی با بیان اینکه مردم نیکوکار و خیرین در کنار بهزیستی توانستند کارهای خوبی در کشور انجام دهند، افزود: آن کاری که برای خدواند است، اجرش هم با پروردگار عالم است و امید است که خیرین همچنان در کنار بهزیستی باشند و بدانید که خدمت به خلق الله، یکی از بالاترین عبادتهاست.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به 26 تیرماه سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان، ادامه داد: یکی از مبارک ترین نهادهایی که معمار کبیر انقلاب اسلامی امام راحل(ره) بعد از شکل گیری نظام اسلامی، تأسیس کرد، نهاد شورای نگهبان است.

مهدوی اضافه کرد: متأسفانه با آن مسئولیت سنگین و خطیری که نهاد شورای نگهبان دارد، آماج حملات شدید تهمت ها، با رویکرد سیاسی و انتقادی است، و این همه شبهه های بی اساس و بی ریشه در رابطه با این نهاد مطرح می شود.

وی تصریح کرد: در فقه اسلامی شبهه یعنی آن حرف باطلی که رنگ و لعاب حق می دهند، و به دلیل اینکه ظاهری مانند حق دارد روکش از حق به آن می دهند و به عمق مسئله توجه نمی کنند و ظاهر را می بینند.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به وظایف شورای نگهبان بیان کرد: اگر به فضای فقه ورود کنید، مسئله ناظر، نظارت، نظارت بر وصی و وصیت و نظارت بر متولی امر وقف مشخص شده است و ما 2 نوع نظارت استطلاعی و استصوابی داریم.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه در جامعه غیر اسلامی هم نظارت استصوابی کاربرد دارد، گفت: در آمریکا، رئیس جمهور طبق قانونشان، قضات عالی کشور را تعیین می کند و همین قضات عالی، رییس جمهور را محاکمه می کنند، در فرانشه هم شورای قانون اساسی وجود دارد که قرار است بر تخلفات قوای ثلاثه اعمال نظر داشته باشد و حتی برخورد کند و اعضای شورای قانون اساسی روسای سه قوه هستند.

خطیب نماز جمعه موقت رودان با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا در مقابل نظارت استصوابی شورای نگهبان شبهه درست می شود، اظهار کرد:به دلیل اینکه جایگاه شورای نگهبان که جایگاه انتخاب مصوبات و قوانین کشور با قوانین شرعی است و دیگر اینکه احیاناً در ارکان نظام اسلامی کسانی را مبارز کنند که با افکار امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری، و با نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی مقابله کنند.

مهدوی در ادامه با اشاره به نعمت امنیت کشورمان در شرایط امروز منطقه، افزود: ظرفیت امنیتی کشور باید در شرایط امروز منطقه و جهان بالا برود و بر هیچ کسی پوشیده نیست که اهمیت نعمت امنیت از آب و نان هم بالاتر است.

امام جمعه موقت رودان ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امن ترین کشورهای دنیا است، امنیتی که هم در بحث داخلی و در مرزهای این کشور مطرح است، البته رادیوهای دروغ پراکن بیگانه در تلاش اند امنیت ایران را زیر سئوال ببرند.

وی تصریح کرد:وجود رهبر با درایت  در رأس حاکمیت جمهوری اسلامی ایران عامل امنیت امروز جامعه است  و دشمنان بدانند ما در قدرت دفاعی ضعیف نیستیم، 70میلیون بسیجی داریم و اگر روزی لازم باشد قطعاً همه این بسیجیان برسر دشمنان فرود خواهند آمد و تمام قدرت آن ها را به هم خواهند زد.

مهدوی با اشاره به معضل بیکاری در جامعه اسلامی ایران، اضافه کرد: یک شاخه بستر سازی برای ایجاد کار، به دولتمردان بر می گردد، چرا باید جوان تحصیل کرده قدرتمند در جامعه اسلامی بیکار باشد، مسئولین با ید با روحیه جهادی و حماسی زمینه کار و اشتغال را در جامعه ایجاد کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی فقر از خانه ای وارد شود ایمان هم از در خارج می شود، و اگر ملتی از لحاظ اقتصادی ویلچری بشود کار از پیش نمی برد.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان