منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۹
شناسه خبر: 317111
گروه :خبر
IMG_2139_5049

مدیرکل امور روستایی هرمزگان گفت: شورا امانت دار زندگی اجتماعی مردم است و باید به دانش و علم روز مسلط و در کنار مردم و برای مردم خدمت رسانی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ فیصل ضرغامی مدیر کل امور روستایی هرمزگان در همایش گرامیداشت روز ملی شوراهای اسلامی شهرستان رودان با اشاره به نقش تاثیر گذار شوراهای اسلامی، گفت: همواره در متون تاریخی از تمامی ادیان در خصوص شور و مشورت تاکید فراوان شده است و بویژه مشورتی که در نتیجه همفکری در راستای رفع مشکلات مردم باشد.

 

مدیر کل امور روستایی هرمزگان اظهار کرد: شوراهای اسلامی در تکمیل زندگی اجتماعی مردم نقش دارند و در این زمینه باید همواره طرح هایی از سوی شورا داده شود که صادقانه و گره گشا زندگی مردم باشد، شورا امانت دار زندگی اجتماعی مردم است و باید به دانش و علم روز مسلط و در کنار مردم و برای مردم خدمت رسانی کند.

 

وی با تاکید بر اینکه برای جایگاه شوراها حرمت گذاشته شود افزود: شورا در برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت تاثیر گذار است و در واقع زمینه را برای سیاست گذاری مناسب و تصمیم گیری صحیح کشور فراهم می کند.

 

ضرغامی دیگر رسالت های بر عهده شوراها را تبیین سیاست های دولت با درک و لحاظ شرایط موجود عنوان کرد و ادامه داد: در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی نیز شوراها نقش اساسی را ایفا می کنند و متناسب با ظرفیت ها و وضعیت های جامعه بخصوص منطقه خود در این زمینه گام بردارند.

 

مدیر کل امور روستایی هرمزگان با اشاره به اینکه نظارت بر تمامی امور از وظایف اصلی شوراهاست اضافه کرد: اگر نظارت شوراها اسلامی صادقانه ، منصفانه و مملوس باشد مردم نیز رویکردشان به سمت برنامه ها در بخش های مختلف از جمله اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی مثبت می شود.

 

وی تصریح کرد: شورا در قبال مردم، همواره پاسخگو است و باید با ارائه گزارش،عملکرد خود را تشریح نماید و ضمن مطلع شدن از نظرات مردم این نظرات را در تصمیمات خود دخیل کند.

 

ضرغامی همچنین گفت: در راستای رشد اقتصادی کشور نیز شوراهای اسلامی یاری کننده دولت هستند و با شکوفایی پتانسیل های هر منطقه متناسب با ظرفیت های خود در بخش های مختلف منجر به رشد اقتصادی شوند.

 

مدیرکل امور روستایی هرمزگان اضافه کرد: برای ایجاد کار و اشتغال در هر منطقه ای توسه و سرمایه گذاری مهمترین اصل است و نباید نگاه به این موضوع انحصاری باشدبلکه یک نگاه آینده نگر و روشن در جذب سرمایه گذاران با توجه به ظرقیت هر منطقه است و دولت نیز در این خصوص حمایت همه جانبه را خواهد داشت.

 

وی در پایان از دیگر عوامل موثر در توسعه اقتصادی را شبکه پیوسته مردمی دانست و حضور کشورها و مردم شهرها و روستاها در کنار یکدیگر نیاز جامعه کنونی جهان عنوان کرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است