منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۵
شناسه خبر: 328613
گروه :خبر
IMG_0087

در شرایطی که هشدارها بر عدم استفاده از دخانیات و مضراتشان دیده می شود ولی متاسفانه شاهد رشد زیاد دکه های قلیان فروشی در مرکز شهر حاجی آباد هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم، یکی از از بزرگترین تهدید کننده های سلامت جامعه کنونی مصرف دخانیات و قلیان است و در حال حاضر یکی از بزرگترین عوامل در حال افزایش مرگ و میر در سطح جهان می باشد و همچنیناستعمال قلیان که در حال حاضر به یک معضل اجتماعی در حاجی آباد تبدیل شده است از آن جهت چهره منفوری به خود نگرفته که اغلب آن را بی ضرر و غیر قابل اعتیاد می دانند یا کم ضررتر از مصرف سیگار قلمداد می کنند که این اشتباه بزرگی است ضرر قلیان خیلی بیشتر از سیگار می باشد.

 

 

متاسفانه جوان و نوجوانان زیادی همه روزه در حال استعمال قلیان می باشند،در حاجی آباد نیز چند وقتی است که این به ظاهر تفریح به خوبی جا افتاده است.در دور تا دور شهر قدم به قدم هر کدام دکه ای راه اندازی شده که خدمات ویژه که ارائه میدهند قلیان هست و متاسفانه سن بسیار پایین مراجعه کنندگان مسئله قابل چشم پوشی نیست!در حالی که دائما درباره افزایش مصرف قلیان و امراض ناشی از آن هشدار داده می شود، نمی دانیم رشد دکه های قلیان فروشی در شهر براساس کدام مصلحت می باشد؟

 

 

 

مصرف قلیان در اماکن عمومی کشور از سال ۸۳ ممنوع شد اما این ممنوعیت ادامه نداشت و در سال ۸۴ با اصلاح تبصره ای، عرضه قلیان در اماکن عمومی، قهوه خانه ها و رستوران های سنتی مجاز اعلام شد اما در فاصله کمتر از یک سال قلیان ها دوباره جمع شدند.

 

علیرضا حسن زاده شهردار حاجی آباد در خصوص واگذاری دکه هایی که به اسم کار فرهنگی واگذار شده بودند ، افزود: این دکه هایی که در حال حاضر به عنوان دکه های قلیان فروشی در شهرستان فعالیت می کنند این افراد به اسم فعالیت فرهنگی این دکه ها را از شهرداری گرفتند ولی بعد از مدتی به دلیل این که درآمد کافی نداشتند به قلیان فروشی تبدیل شده اند.

 

 

 

حسن زاده در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه چه اداره ای باید بر روی کار قلیان فروشان نظارت داشته باشد افزود: ما فقط وظیفه واگذاری را به عهده داریم نظارت بر کار این دکه ها با اماکن است که باید برخورد کند.

 

 

سالاری معاون شبکه بهداشت شهرستان نیز در این باره ؛ اظهار کرد: ما چندین با در جلسه شورای سلامت مطرح کردیم و به معظلی برای شهرستان تبدیل شده و اماکن باید با این قلیان فروشان برخورد کند.

 

 

مصرف کنندگان قلیان، آن را نوعی تفریح و سرگرمی برای پر کردن اوقات فراغت شان می دانند، در همین راستا دولت باید سیاست ها و تدابیر عملی و اثربخشی در رابطه با قلیان دنبال کند و در نتیجه از مسئولان مربوطه تقاضا می شود در خصوص صدور مجوز چنین دکه های سختگیرانه تر عمل کنند.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند